Bp Libera: niedziela powinna być dniem dla Boga i rodziny

(fot. TvOdnowa / youtube.com)
KAI / pk

Niedziela powinna być dniem przeznaczonym dla Boga i rodziny - napisał biskup płocki Piotr Libera w komunikacie, który jest dziś czytany w diecezji płockiej podczas niedzielnych Mszy świętych.

Hierarcha zachęca wiernych do poparcia inicjatywy ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Bp Libera przypomina diecezjanom, że z inicjatywy ludzi świeckich zarejestrowano w Sejmie Społeczny Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Działania tego komitetu poparły różne podmioty życia społecznego, związki zawodowe oraz niektóre organizacje branżowe pracodawców i pracobiorców.

DEON.PL POLECA

"Jest także poparcie ze strony Konferencji Episkopatu Polski. Postulowana w projekcie regulacja prawna bierze w obronę ponad milion osób, głównie kobiet, pracujących zawodowo w niedziele i dni świąteczne" - zaznacza hierarcha.

Zwraca się do wiernych z prośbą o wsparcie działań Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, zwłaszcza w zbieraniu podpisów pod projektem Ustawy, która przywraca niedzielę wolną od pracy zarobkowej "by stała się czasem odpoczynku i odrodzenia więzi rodzinnych i społecznych - dniem przeznaczonym dla Boga i dla rodziny".

Komunikat biskupa płockiego jest dziś czytany w kościołach diecezji podczas niedzielnych Mszy św.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Libera: niedziela powinna być dniem dla Boga i rodziny
Komentarze (1)
PP
Piotr Polmański
10 lipca 2016, 12:29
A co w niedzielę z "resortowymi dziećmi" i wyznawcami polskiej kultury opartej o "lewacką politykę multi-kulti" , których bp Libera był łaskaw obrazić z okazji 40 rocznicy pięknej karty w naszej powojennej historii. Ks. Biskupie proszę głosic częściej słowo Boże, a nie własne. Prosze brać przykład z Franciszka, by głosić radość Ewangelii każdemu człowiekowi, który jest drogą kościoła. Proszę też pamietać, że Polska nie jest państwem wyznaniowym.     Mało tego, po obecnej sakralizacji władzy przyspieszony proces sekularyzacji jest nieunikniony.  W ostatnich 10 latach odeszło od kościoła ponad 2 mln wiernych, dzięki takim politycznym kazaniom jakie biskup i inni hierarchowie i księża głoszą.