Brazylia: kampania przeciwko korupcji i niewolnictwu

(fot. shutterstock.com)
Radio Watykańskie / psd

Brazylijskie Duszpasterstwo Turystyki uruchomiło przedolimpijską kampanię przeciwko korupcji oraz handlowi ludźmi. Główne hasło akcji - "Olimpiady bez handlu ludźmi" - ma zwrócić uwagę obywateli tego południowoamerykańskiego kraju i zagranicznych turystów na patologie występujące w Brazylii przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskim i Paraolimpiadą w Rio de Janeiro.

Jak poinformował odpowiedzialny za Duszpasterstwo Turystyki tego kraju ks. Manuel Filho, kampania będzie głównie prowadzona za pośrednictwem internetu. - Planujemy informować o problemie przede wszystkim na portalach społecznościowych. Oczekujemy, że użytkownicy internetu przynajmniej raz przeczytają o zjawiskach takich jak korupcja i handel ludźmi, zapoznają się z tymi tematami oraz przemyślą je. Wierzymy, że nasi odbiorcy porzucą styl myślenia bazujący na logice rynkowej, a olimpiady w Rio będą imprezami zdrowymi pod każdym względem - powiedział ks. Filho.

DEON.PL POLECA

Kampania "Olimpiady bez handlu ludźmi" to nie pierwsza akcja przedolimpijska Kościoła katolickiego. Pod koniec kwietnia br. kard. Orani Tempesta ogłosił na terenie swojej archidiecezji w Rio de Janeiro akcję pt. "100 dni pokoju". Polega ona na rozmaitych inicjatywach modlitewnych na 50 dni przed oraz dodatkowych 50. po zakończeniu letnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Przedsięwzięcie ma służyć przygotowaniu mieszkańców brazylijskiej archidiecezji do codziennego życia pokojem. Inną akcją jest kampania "Rio się rusza", mająca służyć integrowaniu się mieszkańców Rio de Janeiro podczas olimpiady za pośrednictwem inicjatyw sportowych oraz rozrywkowych.

Letnie igrzyska w Rio de Janeiro potrwają od 5 do 21 sierpnia. Weźmie w nich udział ponad 10,5 tys. sportowców z 206 krajów. Z kolei między 7 a 18 września brazylijska metropolia będzie gościła 4200 zawodników podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Brazylia: kampania przeciwko korupcji i niewolnictwu
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.