Doktor Kościoła, św. Faustyna i list do papieża

Flagi narodowe uczestników II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia. Uczestniczy w nim dwa tysiące osób z 70 krajów (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)
KAI / drr

W przesłaniu skierowanym do Benedykta XVI uczestnicy Kongresu dziękują za słowa życzliwości i umocnienia w wierze, skierowane do nich w czasie modlitwy Anioł Pański.

"Rozważając tajemnicę Bożego Miłosierdzia przypomnianą światu przez skromną zakonnicę św. Faustynę Kowalską i bł. Jana Pawła II, pragniemy włączyć się w wielki nurt "nowej ewangelizacji" i wyznawać przed całym światem, że miłosierdzie stanowi "główny rdzeń orędzia ewangelicznego" i prowadzi człowieka do otwarcia się na Boga" - głosi tekst listu.

"Dziękujemy za beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II, niestrudzonego Apostoła Bożego Miłosierdzia, który tajemnicę Boga bogatego w miłosierdzie postawił w centrum swojego nauczania papieskiego i zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu" - piszą uczestnicy Kongresu.

Wyrażając prośbę o ogłoszenie św. Faustyny Doktorem Kościoła, podkreślają, że byłaby ona czwartą kobietą, obok św. Katarzyny Sieneńskiej, św. Teresy z Avila i św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zaliczoną do tego grona. "Ufamy, że tytuł ten jeszcze bardziej przyczyni się do rozpowszechnienia ewangelicznego Orędzia Miłosierdzia na całym świecie" - piszą w przesłaniu do papieża.

DEON.PL POLECA

Do końca Kongresu wśród jego uczestników zbierane są podpisy pod listem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Doktor Kościoła, św. Faustyna i list do papieża
Komentarze (2)
Krzysztof
3 października 2011, 09:15
Wydaje sie, ze rzeczywiscie sw Faustynie "nalezy sie" ten tytul. Jej zycie i przeslanie spelnia z nawiazka warunki ponizszej definicji: "Tytuł doktora w Kościele katolickim określa tych świętych, którzy wnieśli znaczący wkład w pogłębienie zrozumienia misterium Boga i wydatnie powiększyli bogactwo doświadczenia chrześcijańskiego."
CP
Chwała Panu!
2 października 2011, 18:35