Francuski Kościół chce przyjmować migrantów. Jest gotowy do dialogu z rządem
Francuski Kościół od dawna angażuje się w przyjmowanie migrantów i uchodźców. - Kościół katolicki we Francji ponawia swoją gotowość do dialogu z rządem - stwierdził odpowiadając na dzisiejszy apel papieża Franciszka wygłoszony podczas audiencji ogólnej arcybiskup Eric de Moulins-Beaufort, przewodniczący Konferencji Episkopatu Francji.
Abp de Moulins-Beaufort przypomniał, że podczas swojej ostatniej podróży na Cypr i do Grecji papież Franciszek, za zgodą władz włoskich, sprowadził do Rzymu niewielką grupę migrantów, którzy znaleźli się na granicach Europy. Ludzie ci zostaną przyjęci i otoczeni opieką przez Kościół lokalny.
Tym skromnym, ale znaczącym gestem Ojciec Święty chciał ponownie podkreślić zaangażowanie chrześcijan i potrzebę ścisłej współpracy z władzami politycznymi, bez których takie przyjęcie nie jest możliwe.
Arcybiskup Reims podkreśla, że we Francji Kościół od dawna angażuje się w przyjmowanie migrantów i uchodźców. W ostatnich latach, zwłaszcza od apelu papieża Franciszka w 2015 r., w większości diecezji realizowane są liczne projekty przyjmowania i towarzyszenia. Wielu katolików angażuje się, we współpracy z innymi ludźmi, w przyjmowanie, ochronę, promocję i integrację migrantów i uchodźców. Kościół katolicki we Francji ponawia swoje pragnienie przyczynienia się do tego przyjęcia i w tej perspektywie ponawia swoją gotowość do dialogu z rządem francuskim – stwierdza arcybiskup Eric de Moulins-Beaufort.
KAI / mł
Skomentuj artykuł