Francuski Kościół chce przyjmować migrantów. Jest gotowy do dialogu z rządem

Francuski Kościół chce przyjmować migrantów. Jest gotowy do dialogu z rządem
KAI/mł

Francuski Kościół od dawna angażuje się w przyjmowanie migrantów i uchodźców. - Kościół katolicki we Francji ponawia swoją gotowość do dialogu z rządem - stwierdził odpowiadając na dzisiejszy apel papieża Franciszka wygłoszony podczas audiencji ogólnej arcybiskup Eric de Moulins-Beaufort, przewodniczący Konferencji Episkopatu Francji.


Abp de Moulins-Beaufort przypomniał, że podczas swojej ostatniej podróży na Cypr i do Grecji papież Franciszek, za zgodą władz włoskich, sprowadził do Rzymu niewielką grupę migrantów, którzy znaleźli się na granicach Europy. Ludzie ci zostaną przyjęci i otoczeni opieką przez Kościół lokalny.

Tym skromnym, ale znaczącym gestem Ojciec Święty chciał ponownie podkreślić zaangażowanie chrześcijan i potrzebę ścisłej współpracy z władzami politycznymi, bez których takie przyjęcie nie jest możliwe.

Arcybiskup Reims podkreśla, że we Francji Kościół od dawna angażuje się w przyjmowanie migrantów i uchodźców. W ostatnich latach, zwłaszcza od apelu papieża Franciszka w 2015 r., w większości diecezji realizowane są liczne projekty przyjmowania i towarzyszenia. Wielu katolików angażuje się, we współpracy z innymi ludźmi, w przyjmowanie, ochronę, promocję i integrację migrantów i uchodźców. Kościół katolicki we Francji ponawia swoje pragnienie przyczynienia się do tego przyjęcia i w tej perspektywie ponawia swoją gotowość do dialogu z rządem francuskim – stwierdza arcybiskup Eric de Moulins-Beaufort.

DEON.PL POLECA

KAI / mł

Zobacz także: Pierwsza grupa uchodźców dotarła do Rzymu. Zaprosił ich papież Franciszek

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Francuski Kościół chce przyjmować migrantów. Jest gotowy do dialogu z rządem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.