“Kiedy społeczność LGBT usłyszy słowo przepraszam?“. Studentka napisała list do abp. Gądeckiego

“Kiedy społeczność LGBT usłyszy słowo przepraszam?“. Studentka napisała list do abp. Gądeckiego
(fot. episkopat.pl)
1 miesiąc temu
wiez.com.pl / pp

Pani Monika Hudaszek, studentka IV roku farmacji na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, wysłała do abp. Stanisława Gądeckiego list, w którym prosi o udzielenie odpowiedzi na nurtujące ją pytania. List w całości został opublikowany na portalu Więź. 

Na samym początku listu kobieta podkreśla, iż przez całe życie była związana z Kościołem katolickim. Poznając płynącą z Pisma Świętego naukę uczyła się poszanowania godności człowieka i miłości do każdej osoby.

„80 lat po pierwszym transporcie Polaków do KL Auschwitz słyszymy słowa, w których występuje jawna dehumanizacja człowieka. Tylko z powodu bycia mniejszością. Dehumanizacja człowieka powiązana ze stygmatyzowaniem” – pisze pani Monika.

Dodaje, że gdy słyszy słowa „ideologia LGBT”, zastanawia się, co osoby posługujące się nimi chcą przekazać. „Nie mam wątpliwości, że jednak w przypadku mniejszości seksualnych, hasło to ma wydźwięk pejoratywny. […] Polskich rodzin nie niszczy miłość osób tej samej płci, nie niszczy osoba, która źle się czuje w swoim ciele. Polskie rodziny niszczy nienawiść, głód, ubóstwo. Polskę niszczy polaryzacja i dzielenie społeczeństwa na osoby lepsze i gorsze.” – pisze do abp. Gądeckiego.

Wymienia przykłady polityków, których przepełnia agresja do osób LGBT: Brudziński, Żalek i prezydent Duda. „Zawsze staram się patrzeć na dobre strony i nie ulegam zbiorowej nienawiści, a gdy trzeba, bronię Kościoła. Jednak, przy okazji słów, jakie padły w ciągu ostatniego tygodnia, nie jestem w stanie się pogodzić z tym, że Kościół milczy. Przyzwala na to, żeby kolejni ludzie byli atakowani – wcześniej uchodźcy, teraz osoby innej orientacji seksualnej” – pisze pani Monika.

Na koniec swojego listu kobieta zadaje kilka pytań abp. Gądeckiemu:

Dlaczego przedstawiciele Kościoła katolickiego nadal pozwalają na wykorzystywanie religii w celach politycznych? Dlaczego zezwalają na takie słowa?

Kiedy usłyszymy wypowiedź potępiającą przyzwolenie na dehumanizację ludzi? Kiedy społeczność LGBTQ+ usłyszy słowo „przepraszam”?

Dlaczego Kościół katolicki nadal milczy w tej sprawie? Dlaczego pozwala na agresję? Dlaczego nie upomina?

Na zakończenie podkreśla, iż ma nadzieję na uzyskanie odpowiedzi na swoje pytania. „Odnosząc się do słów Mariana Turskiego, które zostały wypowiedziane nie tak dawno temu – nie chcę, by Kościół katolicki był twarzą obojętności.” – kwituje.

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Abp Wojciech Polak, Marek Zając
18,39 zł
30,65 zł

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

“Kiedy społeczność LGBT usłyszy słowo przepraszam?“. Studentka napisała list do abp. Gądeckiego
Komentarze (19)
GH
~Grzegorz Hyży
31 lipca 2020, 14:38
A to odmieńcy DO KTÓRYCH PRZYSZEDŁ CHRYSTUS - morderca Szaweł, prostytutka, złodziej Zacheusz, opętani przez szatana, mam wymieniać dalej, Marleno?
MS
~Marlena S.
25 czerwca 2020, 18:52
Bezczelność i kpina. Nigdy nie siano tzw.nienawiści do żadnych odmieńców. Może niech sami przeprosza za widok,na jaki sa narażeni przypadkowi przechodnie podczas ich żenujących pochodów.
KR
~Kazimierz Robertowski
25 czerwca 2020, 16:23
Proszę aby osoby wspierające środowiska LGBT odpowiedziały na proste pytanie: czy to środowisko obowiązuje przestrzeganie VI Przykazania Dekalogu, czy nie obowiązuje?
AF
~Agnieszka Firlej
25 czerwca 2020, 15:29
Myślę że nie mniej żalu o dyskryminację, przejawy nienawiści ze strony osób LGBT mogą mieć dzisiaj osoby nie zgadzające się na postawy prezentowane przez LGBT Tylko o tym się nie mówi bo wiele osób jest zastraszonych przez osoby chroniące to środowisko. Nie mam nic przeciwko ludziom. Zasługują na szacunek ale nie muszę akceptować postawy co niestety często spotyka się z agresją.
AA
~Aga Aga
25 czerwca 2020, 14:53
Jestem siostrą zakonną. Kilkakrotne zostałam dosłownie NAPADNIĘTA Przed osoby deklarujące się jako Lgbt. Trudno wyrazić z jak wielką agresją się spotkałam. Jeden raz zostałam dosłownie opluta w twarz i zasypana wyzwiskami. Kolejny raz na dworcu w Krakowie, kobieta ubrana w szaty koloru tęczy groziła mi, że takich jak ja powinni się powiesić na różańcu. Mówiła, że jest Lgbt... Kiedy kościół i osoby wierzące usłyszą słowo "przepraszam" od tych, którzy domagają się tak krzykliwie tolerancji dla wszystkich a tak agresywnie traktują kościół?
PO
~Patryk Oskar
24 czerwca 2020, 01:53
Drodzy Państwo, ja również jestem studentem, również katolikiem. Czy moglibyście mi wytłumaczyć dlaczego panuje przyzwolenie na nienawiść w stosunku do osób LGBT? Dlaczego ten list Wam się nie podoba? Ale prosiłbym o logiczne argumenty, przyczynowo skutkowe. Nie pytam, żeby nikogo obrazić. Jako młodszy katolik proszę starszych o radę, abym mógł lepiej pojąć Naszą wiarę. Czy powinniśmy takich ludzi obrażać? Dlaczego nie traktować ich jak równych? W jaki sposób LGBT miałoby zaburzać polską rodzinę?
PG
~Piotr Graczykowski
25 czerwca 2020, 14:57
Zapraszam do zapoznania się https://m.youtube.com/watch?v=2bUI_Y1B6x0
MS
~Marlena S.
25 czerwca 2020, 18:59
Przez ingerencje w wychowanie dzieci. Juz we wszystkich najnowszych dla dzieci bajkach obowiazkowo sie pojawiają homo pary. To sie leczy a nie promuje wmawiajac,ze to normalnosc.
PO
~Patryk Oskar
13 lipca 2020, 19:54
No dobrze, pojawiają się i co to ma do rzeczy? Tacy ludzie istnieją. I nie leczy się tego. Nie da się wyleczyć za bardzo, Kiedyś próbowano, lecz robiono tym ludziom tylko krzywdę. Nie twierdzę, że środowisko nie ma żadnego wpływu, ale nie ma najmniejszych dowodów, że jest to cecha nabyta. Dzięki za komentarz :)
JO
Jan Ops
23 czerwca 2020, 14:55
1. Z całym szacunkiem dla młodych . Sformułowanie "przez całe życie była związana ..." w odniesieniu do studentki brzmi groteskowo. 2. "Dobry" chwyt retoryczny: od razu osłonic swój tekst zbrodniami w Auschwitz. Potem można pisać co się chce. 3. „Nie mam wątpliwości, że jednak w przypadku mniejszości seksualnych, hasło to (ideologia LGBT) ma wydźwięk pejoratywny". Interesująca teza: mniejszości seksualne mówią o ideologii LGBT- negatywnie, a większości - pozytywnie. Czy o to chodziło? 4. "Polskie rodziny niszczy nienawiść, głód, ubóstwo". Zgoda. Chwała Bogu, że w ostatnich 5 latach zabrano się z powodzeniem za likwidację dwóch ostatnich. 5. "Polskich rodzin nie niszczy miłość osób tej samej płci" Truizm. Mężczyźni kochają swoich synów, braci, ojców, zakonnicy swoich braci. Zdarza się, że ojcowie oddają życie ratując synów z pożaru albo topiących się w morzu, matki umierają przy porodzie swoich córek. Z miłości.
AE
Adam Ewa
23 czerwca 2020, 11:49
Na fałszywie postawione tezy nie ma odpowiedzi "przepraszam"
RF
~Robert Forysiak
23 czerwca 2020, 11:41
Bardzo dziękuję Pani za inicjatywę i list. Trzymam kciuki za powodzenie sprawy! Twój kochający stryj Krętacz
RF
~Robert Forysiak
23 czerwca 2020, 16:12
Dużo minusów:) To nie wiecie,że "stryj Krętacz" to podpis diabła z książeczki C.L. Lewisa "Listy starego diabła do młodego"? ;)
TK
~Tomasz Kwiecień
23 czerwca 2020, 17:18
Dałem plus; cieszę się, że ktoś takie rzeczy jeszcze czyta.
JS
~Joszko SZIC
23 czerwca 2020, 10:26
Kiedy społeczność LGBT przeprosi za marsze równości, za nadreprentatywną pedofilię, na którą przymyka oko?
MN
~Mikołaj Nowak
23 czerwca 2020, 14:12
społecznośc LGBT NIE NADREPREZENTUJE PEDOFILIĘ, nie wiem skąd ci się to wzięło, nie przymyka też oka, bo LGBT to nie jest państwo, ani sąd, żeby mieć coś do powiedzenia w tej sprawie. A co do marszy równości... przeproszą, gdy rady miasta przeproszą za festyny, gdy Częstochowa przeprosi za jarmark świąteczny, gdy kościół przeprosi za pielgrzymki, gdy politycy przeproszą za wiece wyborcze. Innymi słowy - kiedy z jakiegoś powodu wydarzenia publiczne będą traktowane jako niemoralne.
WG
W Gedymin
23 czerwca 2020, 09:24
Ja chciałbym przypomnieć że w styczniu 2019 roku w dniu pogrzebu zamordowanego Pawła Adamowicza abp Gądecki odmówił skomentowania tego dramatu "bo mógłby być źle zrozumiany". Co takiego chciałby powiedzieć co zostałoby źle zrozumiane i przez kogo?
MS
~Marek Soczki
23 czerwca 2020, 08:43
Wtedy gdy nie będzie wnosić dewiacyjnych postulatów. A Marian Turski to wątpliwy autorytet, żeby się na niego powoływać.
BF
~Bgf Fst
23 czerwca 2020, 07:50
A ja zapytam czego naucza tzw katolików jak ta studentka Kościół w Polsce ? Dlaczego wiernym nie mówi się że ta sodomska ideologia lgbt jest po pierwsze ciężkim grzechem wołającym o pomstę do nieba ? Zacznijcie głosić prawdę łącznie z antykatolickim portalem.

Skomentuj artykuł

“Kiedy społeczność LGBT usłyszy słowo przepraszam?“. Studentka napisała list do abp. Gądeckiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.