Łagiewniki łączą się z czuwającymi w Rzymie
Nocne modlitewne czuwanie rozpoczęło się w sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Sanktuarium jest jednym z pięciu miejsc na świecie, które łączą się telemostem z czuwającymi w Rzymie w przededniu beatyfikacji Jana Pawła II.
Modlitwy w łagiewnickim sanktuarium rozpoczęły się po godz. 20 od bezpośredniej transmisji z czuwania w rzymskim Circo Massimo. Za pośrednictwem telemostu wierni z krakowskiego sanktuarium pozdrowili zgromadzonych w Rzymie.
W czuwaniu uczestniczą wierni z całego kraju i z zagranicy, którzy przybyli na niedzielne uroczystości święta Miłosierdzia Bożego. Po godzinie 21 planowane jest ponowne połączenie telemostem z Rzymem, podczas którego wierni odmówią różańcową tajemnicę światła.
Jak podkreślali pielgrzymi przybyli w sobotę na uroczystości w Łagiewnikach, z okazji tak wyjątkowego wydarzenia, jakim jest beatyfikacja Jana Pawła II, musieli modlić się w jednym z miejsc najbliższych sercu Ojca Świętego, jakim jest krakowskie sanktuarium.
Przypominali, że w wigilię święta Miłosierdzia Bożego umierał papież Jan Paweł II. „Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dobra i cudów w naszym życiu może przynieść modlitwa do Miłosierdzia Bożego” - powiedziała Jadwiga z Dębicy.
Według kustosza łagiewnickiego sanktuarium bpa Jana Zająca podczas dwudniowych uroczystości z okazji beatyfikacji Jana Pawła II i święta Miłosierdzia Bożego spodziewanych jest nawet 200 tysięcy pielgrzymów.
W niedzielę rano w dzień beatyfikacji oraz święto Miłosierdzia Bożego msze św. w łagiewnickim sanktuarium rozpoczną się od godz. 6. O godz. 10 zacznie się transmisja watykańskich uroczystości beatyfikacyjnych z homilią papieża Benedykta XVI, po której rozpocznie się główna msza dziękczynna pod przewodnictwem kustosza sanktuarium bpa Jana Zająca. W południe Łagiewniki jeszcze raz przełączą się na transmisję z Watykanu, aby uczestniczyć w modlitwie Regina Caeli i błogosławieństwie papieża Benedykta XVI.
Skomentuj artykuł