"Nie można relatywizować małżeństwa sakramentalnego"

(fot. shutterstock.com)
slo

Kard. Gerhard Müller ostrzega przed mediami, które narzucają opinii publicznej ideologię gender. Zdaniem prefekta Kongregacji Nauki Wiary można dziś wręcz mówić o medialnym totalitaryzmie. Względem opinii publicznej media zachowują się one niczym "duce" - czyli dyktator.

Narzucana przez nie ideologia prowadzi do kompletnego rozkładu człowieka, ma zgubne konsekwencje dla dzieci, młodzieży i małżeństw. W tym kontekście Kościół musi bronić godności człowieka, mającej swe oparcie w Bogu Stwórcy, który daje nam swoją łaskę i wszystko, co niezbędne, aby osiągnąć szczęście naturalne, a także nadprzyrodzone, w postaci życia wiecznego - dodał kard. Müller. Jego zdaniem szczególnie ważne w tym względzie będą rozpoczynające się w niedzielę obrady Synodu Biskupów rodzinie.

- Ojciec Święty zawsze podkreślał znaczenie rodziny i małżeństwa, które są podstawową komórką społeczeństwa i Kościoła - przypomniał niemiecki purpurat. - Mam nadzieję, że Synod jaśniej wypowie się na temat sakramentalności i świętości małżeństwa. Małżeństwo to nie tylko jakiś ludzki ideał, ale Boży dar. Niektórzy twierdzą, że oblubieńcza relacja między Chrystusem a Kościołem to tylko pewna metafora. Ale zgodnie z nauczaniem Kościoła jest to istotny element sakramentu. Nie można uprawiać teologii, która nie jest katolicka, nie uwzględniając wszystkich dogmatów Kościoła o sakramencie małżeństwa. Nie można relatywizować małżeństwa sakramentalnego. Mam nadzieję, że dyskusje na Synodzie nie będą powierzchowne, lecz oparte na głębokiej znajomości nauczania Jezusa, Starego i Nowego Testamentu, a także autentycznej interpretacji Objawienia przez Magisterium. Są to podstawowe warunki synodalnej debaty, jeśli ma ona przynieść owoce. A ten Synod jest bardzo ważny dla przyszłości nie tylko rodziny, ale i Kościoła - powiedział prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

DEON.PL POLECA

Kard. Gerhard Müller został dziś przyjęty na audiencji przez Papieża. Wczoraj natomiast uczestniczył w prezentacji książki Marcella Perry, filozofa-agnostyka, byłego przewodniczącego włoskiego senatu. Przed kilkunastu laty napisał on wraz z kard. Josephem Ratzingerem książkę o korzeniach Europy. Nowa książka prof. Perry dotyczy relacji między chrześcijaństwem a prawami człowieka. I to właśnie przy okazji prezentacji tej książki kard. Müller wypowiedział się na temat rzekomych nowych praw człowieka, które uderzają w rodzinę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Nie można relatywizować małżeństwa sakramentalnego"
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.