Skończyły się wejściówki na papieską mszę w Bangkoku. Franciszek nie zapomniał o pozostałych wiernych

Skończyły się wejściówki na papieską mszę w Bangkoku. Franciszek nie zapomniał o pozostałych wiernych
(fot. flickr.com/catholicism)
KAI / jb

Ponad 70 tys. katolików z całej Tajlandii i krajów sąsiednich zarejestrowało się, aby wziąć udział we Mszy, którą w Bangkoku 21 listopada odprawi Papież Franciszek.

Nie ma już też wejściówek na Mszę z młodzieżą, która odbędzie się następnego dnia – rozeszły się w ciągu tygodnia.

DEON.PL POLECA


Stadion Narodowy, na którym Ojciec Święty odprawi Mszę, mieści maksymalnie 50 tys. osób. „Musieliśmy więc wprowadzić limity dla każdej parafii, która zgłasza chętnych” – powiedział rzecznik episkopatu Tajlandii. „Dla tych, którzy się nie zmieszczą, Papież zrobi rundę papamobilem wokół stadionu” – dodał. Będzie też możliwość oglądania Mszy papieskiej na telebimach rozstawionych dookoła.

W programie wizyty Papieża Franciszka są spotkania z królem Tajlandii Maha Vajiralongkorn, premierem Prayuth Chan-o-cha, najwyższym patriarchą buddyjskim, z biskupami i księżmi katolickimi oraz przedstawicielami innych wyznań. Niewykluczone, że na spotkanie z Ojcem Świętym przybędzie też jego kuzynka, Ana Rosa Sivori. 77-letnia argentyńska zakonnica pracuje jako misjonarka w Tajlandii od 1966 roku, obecnie jest wicedyrektorką szkoły katolickiej w północno-wschodnim regionie kraju.

Franciszek będzie pierwszym Papieżem, który odwiedzi Tajlandię od prawie czterech dekad. Ostatnią podróż w te rejony odbył Jan Paweł II w 1984 r. W Tajlandii jest niecałe 400 tys. katolików, co stanowi 0,58 % populacji.

Zbliżająca się wizyta Papieża łączy się z dwoma jubileuszami. Pierwszy z nich, to 350. rocznica utworzenia w 1669 roku przez papieża Klemensa IX „Mission Siam”, która miała na celu uporządkowanie struktur pracy misyjnej w kraju i ostateczne zakorzenienie wiary katolickiej w Tajlandii. Drugi jubileusz, to 50. rocznica nawiązania w 1969 roku stosunków dyplomatycznych między Królestwem Tajlandii, a Stolicą Apostolską.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Skończyły się wejściówki na papieską mszę w Bangkoku. Franciszek nie zapomniał o pozostałych wiernych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.