Alkoholizm i nie tylko - społeczeństwo wobec problemu wybranych uzależnień

Alkoholizm i nie tylko - społeczeństwo wobec problemu wybranych uzależnień
Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej

Jak sobie radzić z uzależnieniami? Czy możliwy jest powrót do kontrolowanego picia? Jak rozumieć obiecany przez "Program 12 Kroków" powrót do zdrowia? Czym są Grupy Rodzinne Al-Anon i czy jest możliwe szczęśliwe życie dla osób cierpiących z powodu alkoholizmu swoich bliskich?

Na te i inne pytania w gronie specjalistów oraz wybitnych przedstawicieli nauki spróbujemy odpowiedzieć podczas konferencji "Alkoholizm i nie tylko - społeczeństwo wobec problemu wybranych uzależnień", która odbędzie się 7 listopada 2015 w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Tegoroczna konferencja podejmie szczególnie tematykę uzależnienia od alkoholu i substancji psychoaktywnych. Wśród wielu problemów z tej dziedziny są one jednymi z najczęściej spotykanych w społeczeństwie. W ramach dyskusji pragniemy poruszyć także problem innych uzależnień. Zaproszeni goście i prelegenci postarają się odpowiedzieć na najistotniejsze pytania dotyczące "epoki uzależnień", w której przyszło nam żyć.

Cykl spotkań "W kręgu nauki" pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC organizowany jest z myślą o mierzeniu się z wyzwaniami współczesności w duchu nauki i wiary w gronie wybitnych przedstawicieli różnych dziedzin wiedzy. Jego celem jest wymiana myśli, formułowanie interdyscyplinarnych wniosków naukowych oraz popularyzacja najnowszych wyników obserwacji i badań z dziedziny bioetyki.

Na konferencję zapraszamy lekarzy z całej Polski, studentów medycyny, osoby duchowne oraz wszystkich zainteresowanych.

DEON.PL POLECA

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia uczestników poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie internetowej Diecezji Warszawsko-Praskiej: www.diecezja.waw.pl/4368

Podczas konferencji przewidziana jest przerwa obiadowa. Koszt obiadu: 25 zł.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Alkoholizm i nie tylko - społeczeństwo wobec problemu wybranych uzależnień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.