Boska Impreza Wiankowa!

Boska Impreza Wiankowa!
(fot. Anna Marek / Event4Life)
Anna Marek / Event4Life

W czasie Nocy Świętojańskiej, pod honorowym patronatem J.E. Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego w Krakowie odbędzie się "Boska Impreza Wiankowa"

"Boska Impreza Wiankowa" to wydarzenie łączące wspólną zabawę oraz modlitwę, dlatego pierwszym punktem spotkania będzie uwielbienie, które poprowadzi zespół Jaspis. Na początku oddajemy Bogu chwałę i prosimy Ducha Świętego o dar radości, wolności i miłości.

Bezpośrednio po uwielbieniu, w klubie studenckim "Arka" w Krakowie rozpocznie się wspólna zabawa, podczas której zaplanowane jest wiele atrakcji takich jak: tańce integracyjne, konkurs na boski Wianek dla pań i Folk-koszule dla panów - z cennymi nagrodami od Fundacja MALAK i Sylveco - naturalne kosmetyki.  O najwyższy poziom zabawy zadba wodzirejka i DJ z zespołu Event4Life Anna Marek.

Imprezie będą towarzyszyć tzw. "Poznajki", czyli chrześcijański speed-dating -Chcemy, by chrześcijańskie imprezy taneczne nie tylko dawały przestrzeń do tańca i wielbienia, ale także do poznawania się nawzajem - wyjaśnia Marian Mróz, pomysłodawca Poznajek. Podczas imprezy będzie fotograf i kącik foto - budkowy.

Podczas "Boskiej Imprezy Wiankowej" będą obecni młodzi misjonarzy Misje MTT z Katolicka Fundacja Pomocy Promocja Dobra, którzy od prawie 20 lat jeżdżą na misje na Litwę. Głównym celem ich tegorocznej podróży misyjnej jest Kazachstan, gdzie odwiedzą rodaków i zorganizują obóz dla niepełnosprawnych. Każdy, kto podczas imprezy wesprze ich wyjazd misyjny otrzyma Boże Krówki.

Impreza odbędzie się w Świętojańską Noc. Noc kupały była kiedyś pogańskim świętem związanym z letnim przesileniem słońca. Było to święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. W okresie chrystianizacji właśnie w ten dzień ustanowiono święto św. Jana.

Dlatego Boskiej Imprezie Wiankowej patronuje Świętojańska  Matka Wolności, od Wykupu Niewolników, której na zakończenie uwielbienia zawierzymy wszystkich uczestników i będziemy szczególnie prosić o dar wolności dla nas i dla młodych, którzy wolność utracili - wyjaśnia Anna Marek. - Z radością zapraszamy na Boskie Wianki.

Zdjęcia z zeszłorocznego wydarzenia można znaleźć TUTAJ

Informacje można znaleźć na profilu wydarzenia na Facebooku: Boska Impreza Wiankowa

Udział w imprezie wymaga wcześniejszych zapisów: http://event4life.pl/boska-impreza/

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Boska Impreza Wiankowa!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.