Golgota Młodych - Wędrowcy do Świtu

Golgota Młodych - Wędrowcy do Świtu
golgotamlodych.pl

Przed nami ósma Golgota Młodych organizowana przez braci Mniejszych Kapucynów prowincji warszawskiej. Spotkanie odbędzie się w Serpelicach nad Bugiem od 22 do 26 sierpnia 2014r.

W tym roku temat brzmi bardzo intrygująco: "Wędrowcy do Świtu". Ciekawe konferencje, warsztaty, pięć dni spędzonych na polu namiotowym i możliwość poznania nowych ludzi z całej Polski to kilka z wielu powodów aby przyjechać i przyjrzeć się swojej życiowej wędrówce.

DEON.PL POLECA

Co kryje się pod tym tematem?

Właściwie dwa ogólne hasła: droga i światło. Te dwa terminy są niezwykle bogate w treść. Można by odnaleźć w Piśmie Świętym mnóstwo fragmentów, które by zawierały te dwa hasła, ale nie chodzi tutaj tylko o zrozumienie intelektualne. Od jakiegoś czasu zauważamy, że Serpelickie spotkanie staje się miejscem, gdzie liczy się przede wszystkim doświadczenie - przeżycie. Czy jest to coś złego? Oczywiście, że nie! Poszukujemy miejsc w którym możemy dotknąć, doświadczyć, poczuć Boga i wydaje się, że nasze spotkanie wpisuje się w ten kierunek. Chcemy Was zaprosić na przeżycie, chcemy zaprosić was do wejścia na drogę, aby odkryć prawdziwe światło.

Czego można się spodziewać po tegorocznej Golgocie Młodych?

Z pewnością nie można ująć tego w prostym sloganie lub pięknym sformułowaniu, ale spodziewajcie się przeżycia pełnego nadziei i otuchy, czegoś co będzie dla was zaskoczeniem jak świt dla walczącego przez całą noc żeglarza. Otóż być wędrowcom do świtu to być dojrzałym chrześcijaninem, to w bardzo niezwykły sposób przeżywać swoje życie jako wyprawę - pielgrzymkę. W świecie, który biega i szuka, obija się i kręci w kółko, zatracamy sens życia. Mamy mnóstwo celów, a co z nimi się wiąże zadań, przez które czujemy się ciągle przytłoczeni.

Pielgrzym - wędrowiec do świtu to człowiek, który już nic nie musi - on idzie, także tam gdzie nie widać jasnego celu i gdzie nie ma łatwego rozrachunku strat i zysków. Moi drodzy Bóg już w nas umieścił to, co jest nam konieczne, ale my tego jeszcze nie odkryliśmy. To tak jak z kobietami, które wczesnym rankiem (kiedy nastał świt) poszły do grobu, aby namaścić Pana, ale On już zmartwychwstał - prawdziwy świt już nadszedł, ale one nie były tego świadome.

W tym roku Golgota Młodych odbędzie się w 5 etapach - jakby drogach: wody, wina, słowa, światła i chleba. Możecie się spodziewać wielu nowości i dynamiki. Każdy wieczór będzie się kończył czymś niezwykły, ale także każdy dzień będzie inny. Dużo można byłoby pisać i jeszcze napiszę, ale już dzisiaj zapraszam was od 22-26 sierpnia (piątek-wtorek) 2014 na wędrówkę do świtu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Golgota Młodych - Wędrowcy do Świtu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.