Jasiek Mela zaprasza na spotkanie

Jasiek Mela zaprasza na spotkanie
(fot. www.raban.org.pl)
5 lat temu

15 marca (wtorek) o godz. 19.00 w parafii św. Anny w Łodzi (al. Śmigłego Rydza 24/26) zostanie inaugurowany cykl spotkań z oficjalnymi ambasadorami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie Jasiek Mela.

Jasiek Mela - niepełnosprawny podróżnik, najmłodszy w historii niepełnosprawny zdobywca obu biegunów Ziemi, założyciela Fundacji Poza Horyzonty a od niedawna jeden z ambasadorów ŚDM w Krakowie.

Cykl spotkań organizowany jest przez młodych Łodzian inicjatorów akcji www.raban.org.pl, która jest próbą odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka, który w czasie ostatnich ŚDM, podczas spotkania z młodzieżą argentyńską wezwał ją do zrobienia "rabanu".

Wydarzenia inicjowane przez raban.org.pl, na obecnym etapie mają zachęcić Łodzian do czynnego włączana się w -przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszym mieście.

Przed obchodami centralnymi ŚDM w Krakowie do Łodzi przybędzie około ponad 10 tys. młodych katolików z całego świata, aby uczestniczyć w licznych wydarzeniach kulturalnych i religijnych. 8 000 osób z 42 krajów będzie uczestniczyło w organizowanym przez wspólnotę Chemin Neuf Międzynarodowym Festiwali Paradise in the City. W czasie trwania tego festiwalu parafia św. Anny w Łodzi, będzie organizowała nocleg dla kilkuset pielgrzymów z zagranicy, którzy przybędą na 5 dni do Łodzi. Do otwarcia swoich mieszkań dla gości z zagranicy mogą włączyć się wszyscy Łodzianie.

Spotkanie odbędzie się w kaplicy przy par. św. Anny w Łodzi -wejście od ul Wacława.

Ważnym elementem spotkania będzie również inauguracja projektu "Rusz się z nami..." - gdzie i jak poinformujemy już w krótce :)

Jasiek Mela zaprasza na spotkanie - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jasiek Mela zaprasza na spotkanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.