Już 1 czerwca startuje wyjątkowa inicjatywa z myślą o najmłodszych

Już 1 czerwca startuje wyjątkowa inicjatywa z myślą o najmłodszych
(fot. materiały prasowe)
materiały prasowe

1 czerwca, w Dniu Dziecka, rusza nowy cykl warsztatów Księgarni św. Stanisława - tym razem z myślą o najmłodszych Czytelnikach: "Małe spotkania z duszą".

W pierwszą sobotę każdego miesiąca o godz. 11.00 zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 4-8 lat na otwarte zajęcia warsztatowe i animacje przy Wiślnej 12A.

Poprzez zabawę pod okiem Pauliny Szostak-Machnicy dzieci pogłębią swoją wiarę i rozbudzą pasję czytania Słowa Bożego. Dzięki twórczej pracy plastycznej wejdziemy w głąb historii i dziejów najważniejszych postaci biblijnych. - Chcę, aby dzieci dla lepszego zrozumienia Biblii, nauczyły się przekładać treść na wybraną formę plastyczną - mówi autorka warsztatów. Z doświadczenia wiem, że taka twórczość sprawia dzieciom wiele radości, wspomagając jednocześnie kreatywność i zapamiętywanie najistotniejszych faktów z opowieści biblijnych. W najbliższą sobotę rozpoczniemy od opowieści o stworzeniu świata.

Paulina Szostak-Machnica od lat współpracuje z dziećmi na wielu polach, m.in. jest autorką warsztatów plastycznych dla dzieci, współprowadzi też scholę dziecięco-młodzieżową przy parafii św. Barbary w Libiążu.

W latach 2017-2019 prowadziła warsztaty dla katechetów diecezji krakowskiej, poruszające tematykę kreatywnej katechezy z wykorzystaniem prac plastycznych. Od roku 2017 ilustruje codzienną Ewangelię w formie prostych rysunków, które ukazują się na stronie Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Krakowskiej i są z powodzeniem wykorzystywane przez katechetów w czasie lekcji religii dla pełniejszego zrozumienia przez dzieci Słowa Bożego.

Jest również autorką pomocy dydaktycznych dla katechetów i nauczycieli świeckich - w szczególności specjalizuje się w szyciu mat edukacyjnych oraz prowadzi blog "Kreatywna katecheza". 

Na "Małe spotkania z duszą" zapraszają organizatorzy: Księgarnia św. Stanisława i agencja kreatywna TBC Project.

Już 1 czerwca startuje wyjątkowa inicjatywa z myślą o najmłodszych - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Już 1 czerwca startuje wyjątkowa inicjatywa z myślą o najmłodszych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.