Kongres Świętej Hildegardy w Tyńcu

Kongres Świętej Hildegardy w Tyńcu
(fot. Polskie Centrum św. Hildegardy)
Polskie Centrum św. Hildegardy

Kongres Świętej Hildegardy w Tyńcu - zdjęcie w treści artykułu

(fot. Polskie Centrum św. Hildegardy)

Kiedy: 6-8 października 2017

Gdzie: Opactwo oo. Benedyktynów w Tyńcu

Konferencja dostępna on-line>>

Gorąco zapraszamy do udziału w IV Międzynarodowym Kongresie św. Hildegardy, który odbywa się w dniach 6-8 października w benedyktyńskim opactwie w Tyńcu. "Zwycięstwa kobiecej świętości" — tak brzmi tytuł kongresu, i nie są to puste słowa. Trudno w krótkiej formie oddać bogactwo osobowości, siłę wpływu i znaczenie dziedzictwa świętej mniszki z Bingen: to muzyka, medycyna, ziołolecznictwo, dietetyka, asceza, skuteczne przełożeństwo we własnym klasztorze, a nade wszystko obfite owoce życia modlitwy: kontemplacja, która poprowadziła Hildegardę do widzenia Bożych tajemnic. Ona sama pozostaje nieodkrytą tajemnicą, zagadką, którą możemy jednak rozwiązać bez podróży w głąb klasztornych murów.

Nie chodzi tu tylko o jej dzieła, dostępne w wielu księgarniach. Z całego serca zachęcamy, byście wzięli udział w żywej, aktualnej debacie nad tym, jaką dziś dla nas wartość ma jej spuścizna. W ramach Kongresu usłyszymy wiele wykładów wygłaszanych przez profesjonalistów i praktyków życia według wskazań benedyktyńskiej Doktor Kościoła. Ale chcemy odważnie poszerzyć grono słuchaczy tych wystąpień. I dlatego udostępnimy dla Was dostęp do wszystkich referatów on-line.

By ten dostęp uzyskać, trzeba wnieść opłatę w wysokości 75 złotych. A wszystko po to, by każdy mógł dołożyć własną cegiełkę pod pomnik świętej Hildegardy: pieniądze zgromadzone w ten sposób zostaną bowiem przeznaczone na .opactwo benedyktynek w Staniątkach. Współsiostry Wizjonerki z Bingen potrzebują Waszej pomocy: dzięki ofiarodawcom 800-letnie opactwo mniszek wciąż istnieje i stanowi znak "zwycięstw kobiecej świętości", których w kilkusetletniej historii staniąteckiego klasztoru nie brakowało.

Jeśli chcecie zatem, zaczerpnijcie z mądrości Hildegardy. A jeśli możecie, wesprzyjcie nasze siostry w Staniątkach. Ostatecznie święta mniszka z Bingen najlepiej wiedziała, że świat najlepiej zmieniać w taki sposób, który łączy wszystkie wymiary życia: i materialny, i duchowy.

Skorzystajcie z naszej platformy webinarowej, która działa dzięki portalowi Tyniec TV. W ten sposób poszerzy się nie tylko rodzina miłośników świętej Hildegardy, ale i tych, którzy tworzą poszerzoną wspólnotę przyjaciół Tyńca.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kongres Świętej Hildegardy w Tyńcu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.