Uwierz w Ducha! Klaretyńskie Dni Młodych w Krzydlinie Małej k/ Wrocławia

Uwierz w Ducha! Klaretyńskie Dni Młodych w Krzydlinie Małej k/ Wrocławia
(fot. materiały prasowe / klaretyńskie dni młodych)
1 rok temu
Informacja prasowa / pch

Klaretyńskie Dni Młodych (KDM) to ogólnopolskie spotkanie organizowane przez Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów dla młodzieży, która pragnie od życia czegoś więcej. Podczas trzech dni trwania wydarzenia młodzi ludzie będą mogli przede wszystkim pogłębić swoją relację z Panem Bogiem, ale również z młodym Kościołem.

To już piąta edycja KDM-ów, które odbędą się od 1 do 3 czerwca w Krzydlinie. Temat tegorocznego spotkania nawiązuje do roku duszpasterskiego i brzmi: "Uwierz w Ducha". - Chcemy w tym roku trochę bardziej poznać Trzecią Osobę Trójcy Świętej, która jest nazywana Bogiem zapomnianym, bo najczęściej nasza modlitwa do Ducha Świętego ma miejsce tylko przed ważnym egzaminem lub sprawdzianem. Przy minimalnym wkładzie finansowym każdego uczestnika gwarantujemy zakwaterowanie i wyżywienie w naszym Centrum Spotkań i Dialogu w Krzydlinie Małej - tłumaczą organizatorzy.

Zobacz filmik promocyjny wydarzenia:

W czasie spotkania poza momentami modlitwy będzie czas na dobra zabawę. W planie są dwa koncerty muzyki chrześcijańskiej. Jednym z gości będzie Tau - znany w kręgach chrześcijańskich nawrócony raper. Kolejnego wieczoru scena będzie należała do rockowego zespołu Fragua (po hiszpańsku "kuźnia"). Lider zespołu, o. Marcin Kowalewski poprowadzi konferencję pt. "Uwierz w Ducha". Wśród zaproszonych gości jest także aktorka Dominika Figurska, znana szerszej widowni z serialu "M jak Miłość" oraz programu "Polska na dzień dobry. Weekend". Opowie o swoim przeżywaniu wiary i obecności Ducha Świętego w jej życiu.

W piątek (1 czerwca) uczestnicy będą mogli skorzystać ze spowiedzi, aby każdy z nich mógł z czystym sercem przeżyć ten czas i doświadczyć spotkania z Jezusem. W sobotę (2 czerwca) natomiast będziemy gościć na naszym spotkaniu biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej, klaretyna o. Jacka Kicińskiego. Będzie on sprawował dla nas Eucharystię i wygłosi kazanie.

Sobotnie popołudnie będzie poświęcone warsztatom. - Przygotowaliśmy dla młodzieży pięć różnych opcji. Będzie można nauczyć się tańca uwielbienia, malować grafiiti, sprawdzić swoje umiejętności wokalne, popracować z mapą i kompasem oraz zgłębić tajniki malowania ikon. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia Michał Serwiński ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów.

Zapisy na spotkanie młodych już ruszyły. Wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na stronie Klaretyńskich Dni Młodych.

Zatem jeśli nie boisz się stawiać sobie trudnych pytań, poszukiwać na nie odpowiedzi i zaryzykować przemianę swojego życia, a do tego mieścisz się w przedziale wiekowym 15-30 lat, to KDMy są właśnie dla Ciebie.

Uwierz w Ducha! Klaretyńskie Dni Młodych w Krzydlinie Małej k/ Wrocławia - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Uwierz w Ducha! Klaretyńskie Dni Młodych w Krzydlinie Małej k/ Wrocławia
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Uwierz w Ducha! Klaretyńskie Dni Młodych w Krzydlinie Małej k/ Wrocławia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.