Warsztaty Turbo Wiary w jezuickim duszpasterstwie akademickim DACH we Wrocławiu

Warsztaty Turbo Wiary w jezuickim duszpasterstwie akademickim DACH we Wrocławiu
inf. prasowa / pch

Zachęcamy do wzięcia udziału w niecodziennych Warsztatach Turbo Wiary. Jeśli masz za sobą już wiele rekolekcji, ale nie wiesz jak wykorzystać to w praktyce - te warsztaty mogą być czymś dla ciebie. Opierają się na trzech filarach chrześcijańskiego życia - modlitwie, poście i jałmużnie.

"Ideą tych warsztatów jest poznanie Boga, a nie tylko myślenie z czego mam zrezygnować i co jest złe. Mamy popatrzeć na dobro i je pomnażać" - czytamy w opisie wydarzenia. "Czas najwyższy nauczyć się samodzielnego korzystania z narzędzi, które daje nam Kościół. Jesteśmy dorośli i trzeba się usamodzielnić, nie czekając, aż ktoś zrobi to za nas, bo to niemożliwe. Każdy z nas jest cudem, który mamy odkrywać, a nie problemem, który mamy naprawiać" - trafnie dodają organizatorzy.

Warszaty rozpoczynają się w Środę Popielcową Mszą Świętą o godzinie 20:00. Co tydzień, w kolejne środy o 20:00, organizowana jest wspólnotowa Msza Święta i dzielenie tym, jak każdy przeżywa ten czas. "Ma to na celu doświadczenie, że nie jesteśmy sami, ale jesteśmy wspólnotą. Bóg powołał nas do wspólnoty i przeżywania wiary we wspólnocie, która ma wspierać, inspirować i motywować do działania (sportowiec sam nie osiągnie sukcesu)" - pisze o. Leszek Wilczak SJ, duszpasterz akademicki z DACHu. Dodaje jednocześnie, że jeśli ktoś chciałby ten czas przeżyć z towarzyszem duchowym, to może poprosić o to któregoś z jezuitów.

Modlitwa

Przez ten czas każdy z uczestników zobowiązany jest do modlitwy liturgią słowa, która jest przewidziana na dany dzień (zachęcamy do medytacji). Aby wam to ułatwić, przez okres trwania rekolekcji od pn do pt będzie adoracja najświętszego sakramentu w dolnym kościele od 18:30 do 20:00. 
Każdy, kto bierze udział w rekolekcjach, jest zobowiązany do 1 godz. modlitwy dziennie. Trzeba samemu zadbać o wprowadzenia do modlitwy. To dodatkowe wyzwanie, chociaż w internecie można znaleźć sporo inspiracji i komentarzy do Ewangelii, jak np.

Post

Post polega na rezygnacji z tego, co przeszkadza mi w relacji z Bogiem. Może to być internet (czyli ograniczę go do koniecznego minimum), seriale, zagłuszacze, jedzenie. Tu musimy sami rozeznać i zobaczyć, co nam przeszkadza i od czego musimy zrobić sobie post. Mamy wyjść na pustynię i zabrać tylko to, co niezbędne. Zostawiamy wszystko, co nam się tam nie przyda, a mogłoby ciążyć.

Jałmużna

Kolejnym elementem jest jałmużna. Tutaj pomocą będzie kubek żebraka, do którego będziemy wrzucać pieniądze z tego, z czego będziemy rezygnować. Czyli jeśli odmówię sobie kawy, ciastka, czekolady, to wrzucam pieniądze, które wydałbym, kupując sobie tę rzecz. Jeśli z czegoś rezygnuję i pieniądze zostają w kieszeni, to to nie jest jałmużna, tylko oszczędzanie. Na koniec warsztatów zbierzemy wszystkie kubki z pieniędzmi i to, co zebraliśmy, w całości wyślemy do wspólnoty chrześcijan w Syrii. Będzie to nasza konkretna pomoc dla innej wspólnoty, która cierpi z powodu wojny i prześladowań. Pomyśl, ile wydajesz na co dzień, a na ile możesz z czegoś zrezygnować i przekazać te pieniądze innym. 

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Porosło

Odkryj tajemnicę, która przemienia świat

Kluczowym pytaniem, które stawiam sobie od wielu lat, a które stało się źródłem powstania tej książki, jest kwestia relacji, jaka zachodzi między liturgią a życiem konkretnego człowieka, między świętymi celebracjami...

Skomentuj artykuł

Warsztaty Turbo Wiary w jezuickim duszpasterstwie akademickim DACH we Wrocławiu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.