Wkrótce odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie

Wkrótce odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie
(fot. Światowe Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie)
1 rok temu
materiały prasowe / jp

Inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie oraz poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu odbędzie się 1 września 2018 roku o gdz.12.00.

Non possumus! Nie możemy. Te słowa wypowiedzieli z wielką mocą Apostołowie Piotr i Jan, gdy przełożeni, starsi i uczeni w Piśmie zabraniali im przemawiać i nauczać w imię Jezusa. Bo my nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli (Dz 4, 20) - odpowiedzieli.

Jaka prosta i piękna odpowiedź! Spotkanie z Bogiem, wejście w prawdziwą relację z Panem wywołuje   w człowieku zmianę, dlatego osoby, które doświadczyły spotkania z Panem nie mogą milczeć, nie mogą zamykać oczu i uszu na wezwanie Boga ani zakopywać swoich talentów. Non possumus! Nie możemy!

Tak więc w miarę swoich możliwości, głęboko ufając Bożej Opatrzności podjęliśmy w Niepokalanowie dzieło utworzenia Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Zgodnie ze słowami Papieża Benedykta XVI, trzeba dać światu nową nadzieję, że pokój nie jest marzeniem, nie jest utopią, jest możliwy i że nie ma ważniejszej rzeczy w dzisiejszym świecie, jak przywrócenie człowiekowi dostępu do Boga.

Stowarzyszenie Communita Regina della Pace, powstałe i działające w Polsce, a na świecie tworzące dzieło dwunastu Światowych Centrów Modlitwy o Pokój (12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju), zaproponowało w listopadzie 2017 roku, aby ósma Gwiazda znalazła swoje miejsce właśnie w Bazylice Niepokalanowskiej.

Pierwsza Gwiazda zwana "Tryptykiem Jerozolimskim", która powstała w ramach tego dzieła, znajduje się w Ziemi Świętej. Kolejna Kaplica Pokoju jest w Medjugorje, a następna  w Kazachstanie. Czwarta Gwiazda jest na Wybrzeżu Kości Słoniowej, kolejne w Korei Południowej, Rwandzie a siódma powstanie na terenie Filipin.

Uroczyste inauguracje poszczególnych Centrów odbywały się z udziałem przedstawicieli episkopatów poszczególnych krajów, zaś Ołtarze Adoracji były wcześniej błogosławione najpierw przez Ojca Świętego Benedykta XVI, a następnie Papieża Franciszka. I tak będzie w przypadku "Gwiazdy Niepokalanej".

Niepokalanów nie został wybrany przypadkowo. Ku tej decyzji skłoniła osoba założyciela klasztoru, świętego Maksymiliana Kolbego, więźnia obozu w Auschwitz, który oddał swoje życie za współwięźnia, udowodniając ostatecznie krwią męczennika, że pokój i dobro zawsze zwyciężają. Pan Bóg posyła ludzi, którzy wprowadzają pokój. Niepokalanów, jako spuścizna duchowa i materialna myśli św. Maksymiliana, doskonale wpisuje się w myśl utworzenia Światowego Centrum Nieustającej Modlitwy o Pokój.

Inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie oraz poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu odbędzie się 1 września 2018 roku o gdz.12.00. Data jest znamienna, trudno o bardziej wyraziste nawiązanie do potrzeby nieustającej modlitwy w intencji pokoju, jak kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej.

Drodzy Bracia i Siostry w Panu, przybądźcie do Niepokalanowa w tym dniu, abyśmy mogli  wspólnie prosić  Boga o pokój w naszych sercach, rodzinach, Ojczyźnie, Europie i na świecie.

Pragniemy, aby we wszystkich rozpalił się ogień nadziei, abyśmy poczuli, że dzieło utworzenia Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie, jest autentyczną potrzebą serca.

Niech to będzie nasza wspólna odpowiedź na wezwanie Boga do działania.

Z franciszkańskim pozdrowieniem
Pokój i Dobro
O. Andrzej Sąsiadek
Proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie

Na uroczystość obowiązuje rejestracja na www.kaplica.niepokalanow.pl/rejestracja/uroczystosc-inauguracji. Liczba miejsc jest ograniczona.

Program uroczystości:

  • 09:00 - 10:00 Oratorium Matce Bożej
  • 10:00 - 10:45 konferencja "Pokój owocem zawierzenia Niepokalanej"
  • 11:30 - 12:00 przygotowanie do liturgii
  • 12:00 - 14:00 Msza św. inaugurująca Światowe Centrum Modlitwy o Pokój, poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu - "Gwiazdy Niepokalanej"
  • 14:00 - rozpoczęcie Wieczystej Adoracji w Kaplicy
     

Szczegóły dotyczące wydarzenia umieszczone są na poniższym plakacie:

Wkrótce odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie - zdjęcie w treści artykułu

(fot. Światowe Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wkrótce odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Wkrótce odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.