"Zaduszki Trąbki" - Kielce

"Zaduszki Trąbki" - Kielce
Zaduszki Trąbki
Łukasz Krysmalski sdb

21 listopada 2014 roku rozpoczynają się w Kielcach "Zaduszki Trąbki". Zaduszki te  organizowane są od 2008 roku. W tym roku w sobie 3 wielkie sprawy:

1. Wspomnienie Katarzyny "Trąbki" Mazurkiewicz, tragicznie zmarłej młodej i utalentowanej dziewczyny, związanej ze światem muzyków kieleckich m.in. z  zespołami ADHDub czy MENoMiNi, w których grała na trąbce.
Celem tego wspomnienia jest uwrażliwienie młodych ludzi na niebezpieczeństwo związane z  zażywaniem narkotyków. W przypadku Katarzyny Mazurkiewicz ta "przygoda" zakończyła się śmiercią. Zabiła talent, który miał szansę na wielki sukces. Mogłaby nas wzruszać swoją grą i talentem, a tymczasem zasmuca nas swoim wyborem.

2. Z racji 3 piątku miesiąca organozwane są także w cykliczne spotkania słowno -muzyczne "Kto szuka ten żyje". Na spotkania zapraszamy ciekawe osobowości (ludzi, którzy dzielą się z młodzieżą swoim pasjami i osiągnięciami) oraz wszelkiej maści muzyków (zespoły i muzycy bardzo różnorodni od muzyki klasycznej aż po hip hop)

3. Z racji wspomnienia świętej Cecylii (22 listopada) -  patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów muzyczno-wokalnych, wystąpią zespoły, które są związane z Oratorium Świętokrzyskim i Parafią świętego Krzyża w Kielcach. Jest to również forma uczczenia św. Cecylii, która zapewnia nam każdego roku patronat duchowy.

W tym roku na ZADUSZKACH TRĄBKI wystąpią:
1. Salezjańskie nutki
2. ADHDub
3. Perełki św. Wincentego
4. Henryk Zacharski
5. Zespół siemachowski
6. New Day

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Zaduszki Trąbki" - Kielce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.