Zapraszamy na 13. edycję Festiwalu 7xGospel

Zapraszamy na 13. edycję Festiwalu 7xGospel
(fot. materiały organizatora)
Anita Górska / Stowarzyszenie Gospel

W dniach 11-21 X 2018 w Krakowie odbędzie się 13. edycja Festiwalu 7xGospel. 11 festiwalowych dni wypełnią koncerty muzyki gospel i warsztaty, na których uczestnicy nauczą się wykonywać pieśni gospel pod "batutą" wybitnych instruktorów z kraju i zagranicy, takich jak: Ruth Waldron (UK), Peter Francis (UK), Peter Steinvig (DK), Gabriela Gąsior, Adam Kosewski i wielu dyrygentów krakowskich chórów gospel. Na Warsztaty można się zapisać od 16 VIII, wypełniając formularz na stronie www.7xgospel.pl.

Warsztaty:

DEON.PL POLECA

Śpiew Ruch Radość - warsztaty gospel dla seniorów, prowadzenie: Ela Ekiert

Gospel Kids - warsztaty gospel dla dzieci od 5 r.ż., prowadzenie: Maria Pabisiak i Gabriela Gąsior

Mamas & Papas - warsztaty gospel dla rodziców z dziećmi poniżej 5 r.ż., prowadzenie: Anna Madej i Gabriela Gąsior

Faceci w Czerni - warsztaty gospel dla mężczyzn, prowadzenie: Adam Kosewski

Feel the Spirit - warsztaty dwusekcyjne: śpiewu a capella oraz śpiewu i akompaniowania na "przeszkadzajkach" (np. tamburyn), prowadzenie: Łukasz Kubica

20. Warsztaty Gospel w Krakowie - warsztaty muzyki gospel, odbywające się każdego października od 1999 roku, prowadzenie: Ruth Waldron (UK), Peter Steinvig (DK) i Peter Francis (UK). Jest to wydarzenie, które wyznacza 2 dekady obecności muzyki gospel w Polsce i powstanie pierwszego polskiego chóru o profilu stricte gospel - Kraków Gospel Choir, założonego jesienią 1999 roku przez Leę Kjeldsen.

Warsztaty dla Dyrygentów - warsztaty dla dyrygentów różnego rodzaju chórów.

Koncerty i występy:

Wieczór Uwielbienia - czyli najwłaściwszy sposób zainaugurowania Festiwalu 7xGospel - modlitwą i śpiewem

Koncert Kraków Gospel Choir - koncert pierwszego polskiego chóru gospel, który powstał jesienią 1999 roku w wyniku 1. Warsztatów Gospel w Krakowie

Koncert Gospel Family - koncert uczestników warsztatów dla dzieci, rodziców z małymi dziećmi oraz seniorów

Koncert Facetów w Czerni - koncert uczestników warsztatów dla mężczyzn

Pogadanka - rozmowa o muzyce gospel z architektem ruchu gospel w Polsce - Leą Kjeldsen. W rozmowę wplecione zostaną utwory (nie całkiem) a capella w wykonaniu uczestników warsztatów Feel the Spirit

Koncert Finałowy 20. Warsztatów Gospel w Krakowie - koncert ok. 300-osobowego chóru 20. Warsztatów Gospel w Krakowie oraz zaproszonych artystów, m.in.: Ruth Waldron (UK), Peter Steinvig (DK), Peter Francis (UK).

Lada dzień, lada moment zaczynamy zapisy na Jubileuszowe Warsztaty Gospel. W tym roku mamy wyjątkową ofertę. Kiedy...

Opublikowany przez Festiwal 7xGospel Środa, 15 sierpnia 2018

Ze względu na jubileusz dwudziestolecia obecności muzyki gospel w Polsce twórcy Festiwalu zatytułowali tegoroczną edycję hasłem "Czy pamiętasz? / Do you remember?", który ma być zachętą do praktykowania wdzięczności. Inspiracja nadeszła konkretnie z Ewangelii Mt 16:9 - Jezus pyta uczniów dlaczego nie rozumieją (nie pamiętają) jego dzieł i dlaczego tkwią w lęku.

Na plakacie Festiwalu widzimy karty gry Memory, w którą często grają rodzice z dziećmi. Na kartach widnieją ważne elementy życia, którymi zostaliśmy obdarzeni - dom, przyjaciel, rodzina, chleb, czysta woda, nauczyciel, talent etc. Karty są po kolei odkrywane przed każdym z nas. Czy pamiętamy? Tą edycją Organizator zaprasza uczestników Festiwalu 7xGospel do "gry w pamiętanie dobrego". Gra toczy się w naszym duchu, a kto dużo dobrego pamięta ten wygrywa!

"1999-2018 - śpiewamy gospel już 20 lat!" - takie podsumowanie możemy znaleźć na stronach Festiwalu (www.7xgospel.pl, www.facebook.com.7xGospel). Od 1999 roku każdej jesieni w Krakowie organizowane są Warsztaty Gospel w Krakowie. Przez te 20 lat pieśni gospel zaśpiewało kilka tysięcy ludzi, powstało ponad 70 chórów gospel w całym kraju, polscy artyści czerpią inspirację ze stylu gospel i ubogacają swoją twórczość i na tym owoce 2 dekad śpiewania gospelu się nie kończą. Najważniejsze są te osobiste, zawarte w historiach uczestników, którzy mówią o odnowionej nadziei, poczuciu zjednoczenia z innymi ludźmi i doświadczeniu Bożej miłości, które jest podstawowym tematem muzyki gospel.

Śpiewać o Bogu znaczy intensywnie o Nim myśleć i przeżywać Go. Twórcy Festiwalu zapraszają do wspólnej celebracji zebranych owoców, do aktywnego udziału w warsztatach i do uczestnictwa w koncertach muzyki gospel (bilet na Koncert Finałowy: 35 zł, wszystkie inne: wstęp wolny). W ramach promocji Festiwalu w Krakowie i innych miastach, odbędą się mniej oficjalne koncerty i występy uliczne polskich chórów gospel.

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miejskiej Kraków.

www.facebook/7xgospel

www.7xgospel.pl

W projekcie wykorzystano prace fotografów: Piotrek Banasik, Mateusz Madej, Karolina Pleśniarska, Agnieszka Serwadczak, Maciej Skolud, Agnieszka Wyrwał, Aneta Żurek

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zapraszamy na 13. edycję Festiwalu 7xGospel
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.