Zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2019

Zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2019
(fot. Arthur Miranda / Unsplash)
Informacja prasowa

W połowie sierpnia 2019 r. (14-18) Stowarzyszenie Gospel organizuje XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2019.

Oryginalność i niecodzienność przedsięwzięcie to zawdzięcza tysiącom młodych ludzi, zjeżdżającym corocznie na Festiwal o ciekawej formule, wzorowanej na amerykańskich "camp meeting" oraz wzbogaconej przez udział profesjonalnych wykonawców tego gatunku z różnych stron świata, np. z USA, Finlandii, Danii, Anglii, Austrii, Norwegii, Niemiec.

Oprócz tradycyjnego programu warsztatowo koncertowego, który już realizujemy w ramach festiwalu od ponad dwóch dziesięcioleci nowością będzie specjalny program poświęcony Królowej muzyki Soul, gospel - Arethcie Franklin, której 16 sierpnia wypada pierwsza rocznica śmierci. Trubute to Aretha Franklin - skupi na scenie wykonawców polskich i amerykańskich: Akademicką Orkiestrę Symfoniczna Akademii Muzycznej z Gdańska, 3 solistów z Polski (Ania Serafińska, Patrycja Gola, , Grzegorz Wilk) z chórem z Waszyngtonu (Gospel Sacrifice). Projekt ten będzie wielkim wydarzeniem muzycznym polsko-amerykańskim. Koncertem będzie dyrygował Zbigniew Małkowicz, a aranżacje przygotowali Szymon Markiewicz i Zbigniew Małkowicz.

Bez wątpliwości Festiwal Gospel, przez te wszystkie lata wypracował swoją markę, stając się jedną z wizytówek Pomorza oraz jedną  z najważniejszych imprez kulturalnych w kraju.

Jest to ostatni moment, aby zapisać się na największe warsztaty muzyki Gospel, które będą odbywały się w te wakacje w Polsce. Od 14 do 19 sierpnia 2019 r. w Gniewie odbędą się warsztaty muzyki Gospel, które poprowadzą: Ruth Waldron, Peter Steinving, Piotr Pawlicki oraz zespół Holy Noiz. Patronem wydarzenia jest Radio Głos i portal DEON.pl.

DEON.PL POLECA

Zapisy i program wydarzenia znajdują się pod linkiem.

Sponsorzy: PKN Orlen, Partner Główny, Grupa Energa - sponsor strategiczny, PGNiG, sponsor główny, Fundacja PZU - wsparcie finansowe.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Pomorskiego.

Zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2019 - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2019
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.