Pożegnano Ikonę "Od Oceanu do Oceanu"

Ikona Matki Boskiej z Jasnej Góry w Częstochowie zwana Czarną Madonną (fot. wikipedia.org)
KAI/ im

Kopia Ikony Matki Bożej Częstochowskiej "Od Oceanu do Oceanu" przybyła 25 sierpnia do sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W kaplicy przy relikwiach św. s. Faustyny Kowalskiej wierni odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jak zauważyła Ewa Kowalewska, koordynatorka europejskiej części peregrynacji Ikony, wizyta w sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach przypadła dokładnie w 107. urodziny siostry Faustyny, chociaż ta zbieżność dat nie była wcześniej zamierzona.

Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej witały siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia oraz wierni. W kaplicy przy relikwiach siostry Faustyny wspólnie odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wczesnym popołudniem peregrynująca obecnie po Polsce Ikona zatrzyma się w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Wadowicach, a później dotrze do Bielska-Białej. Natomiast jutro rano nastąpi przekazanie Ikony przedstawicielom czeskiego ruchu obrony życia, którzy przewiozą wizerunek Matki Bożej do Ostrawy.

W Krakowie kopia częstochowskiej Ikony została wpierw powitana 24 sierpnia w klasztorze oo. paulinów na Skałce. Na dziedzińcu zgromadziło się wiele sióstr zakonnych, księży oraz mieszkańców Krakowa, którzy uczestniczyli również w adoracji oraz Mszy św. Na Skałce odmówiono m.in. różaniec w obronie życia, Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

DEON.PL POLECA

Peregrynacja ikony Matki Bożej Częstochowskiej w obronie życia, nazwana "Od Oceanu do Oceanu" odbywa się na trasie od Władywostoku do Fatimy. Jest to wspólna inicjatywa ruchów pro-life z 24 krajów. Ikona została poświęcona i przyłożona do oryginału 28 stycznia na Jasnej Górze i ofiarowana prawosławnemu ruchowi obrony życia w Rosji, który rozpoczął peregrynację na Dalekim Wschodzie we Władywostoku 14 czerwca 2012 r. Po raz pierwszy w dziejach prowadzi ona ze Wschodu na Zachód przez całą Azję i Europę. Wizyta Matki Bożej Częstochowskiej w obronie życia obecnie obejmuje już trasę 23 krajów: Rosję, Ukrainę, Białoruś, Łotwę, Litwę, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Słowenię, Chorwację, Włochy, Austrię, Lichtenstein, Szwajcarię, Niemcy, Belgię, Wielką Brytanię, Irlandię, Francję, Hiszpanię i Portugalię. Trasa wynosi ok. 18 tys. km.

Na Boże Narodzenie Ikona Częstochowska dojedzie do Fatimy. Przejazd przez Polskę przypada w dniach 12-26 sierpnia br. Z Krakowa zostanie ona przekazana do Bielska-Białej a następnie do Czech.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pożegnano Ikonę "Od Oceanu do Oceanu"
Komentarze (3)
WP
warto poznać
25 sierpnia 2012, 22:52
Trzynaście lat przed krwawym ludobójstwem, które przetoczyło się przez Ruandę w roku 1994, przyprawiając o śmierć prawie milion osób, Najświętsza Maryja Panna i Jezus Chrystus objawili się ośmiorgu młodym w dalekiej wiosce: Kibeho. Podobnie jak w Fatimie i Lourdes, również w Kibeho widzący spotkali się początkowo z niedowierzaniem i drwinami. Jednak, gdy w maleńkiej wiosce cuda następowały jeden po drugim, dziesiątki tysięcy Ruandyjczyków zaczęły przybywać do Kibeho, aby być świadkami objawień. Przez kilka lat niezliczeni przybysze obserwowali, jak Maryja i Jezus mówili za pośrednictwem widzących o Bożej miłości i przekazywali przesłanie przeznaczone nie tylko dla Ruandy, ale dla całego świata. Maryja skierowała także przesłania do władz rządowych oraz do przywódców Kościoła. Wskazywała, w jaki sposób położyć kres tlącej się w kraju nienawiści etnicznej. Ostrzegała, że Ruanda może zamienić się w „rzekę krwi”, że stanie się ziemią niesłychanej rzezi, jeśli tylko nienawiść panująca między jej mieszkańcami nie ustąpi miejsca miłości. Niektórzy z przywódców słuchali tych słów, lecz bardzo niewielu uwierzyło ostrzeżeniom. Te prorockie, apokaliptyczne przestrogi doczekały się tragicznego spełnienia w czasie 100 straszliwych dni dzikiego mordu. Obecnie, po dwudziestu latach szczegółowych badań, objawienia Matki Bożej w Kibeho stały się pierwszymi w historii i jedynymi uznanymi przez Watykan objawieniami maryjnymi w Afryce. Jednak ich historia wciąż pozostaje właściwie nieznana.  
P
Pierdoła
25 sierpnia 2012, 20:16
Dobrze jakby to coś dało w sensie przemiany duchowej świata. Właśnie czytałem objawienia z Akita, pytanie czy kara jest zaniechana czy tylko zwieszona na jakiś czas. Ludzie będą bardzo samotni co oznacza, że przeżyje naprawdę niewielu.
CM
cudowna Matka i Królowa
25 sierpnia 2012, 15:47
Polski duchową stolicą Częstochowa.             Tam na desce złoconej             Jest bo obraz święcony             Matki Boskiej cudownej,             Gdzie lud płacze wędrowny                         A ta deska skąd - wiecie ?                         Oj, ze stołu, gdzie jadał                         Nasz Pan Jezus, i siadał                         Za tym stołem, tu, w świecie. Tam też cuda się dzieją...