Poznań: Rozpoczęły się Targi SAKRALIA
Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA rozpoczęły się 8 listopada w Poznaniu. Odbywają się one na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i potrwają do 10 listopada.
„To pierwsze tego typu targi w Polsce Zachodniej. Brakowało w tej części kraju takiego wydarzenia. Stwierdziliśmy, że jest to temat interesujący i spodziewając się zainteresowania ze strony księży, postanowiliśmy zorganizować targi sakralne” – wyjaśnia Zofia Strzyż, dyrektor Targów SAKRALIA.
Dyrektor Targów SAKRALIA wyjawia również, że inspiracją do organizacji tego wydarzenia było Europejskie Spotkanie Młodych, które odbyło się na przełomie roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Uroczystego otwarcia ekspozycji Targów Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA dokonali biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej Zdzisław Fortuniak, prof. Bohdan Gruchman, przewodniczący Rady Społecznej przy Arcybiskupie Poznańskim oraz Przemysław Trawa, wiceprezes Targów Poznańskich.
Na targach swoją ofertę prezentuje ponad 70 wystawców przedstawiających różnorodne produkty i rozwiązania dla osób duchownych, parafii oraz domów zakonnych. Wśród propozycji można znaleźć m.in. szaty, stroje, naczynia i sprzęty liturgiczne, dewocjonalia i sztukę sakralną. Nie brakuje również firm prezentujących rozwiązania grzewcze dla kościołów, sprzęt multimedialny, nagłośnienie, organy, dzwony czy zegary. Na targach wystawia się także kilka wydawnictw religijnych oraz firm zajmujących się turystyką pielgrzymkową.
- Nasza oferta jest bardzo różnorodna, co jest bardzo istotne, chcielibyśmy bowiem, aby księża i osoby życia konsekrowanego, które przyjeżdżają na targi mogły zapoznać się z szerokim wachlarzem propozycji – mówi Zofia Strzyż.
- Bierzemy udział w różnych targach sakralnych w Polsce, chętnie przyjechaliśmy więc także do Poznania. Mamy w swojej ofercie ponad 10 tys. artykułów, a na targach prezentujemy tylko ich mały wycinek. Są to głównie ornaty – mówi Adam Zimon z firmy Slabbinck Polska.
Natomiast przedstawiciele Centrum Edukacji i Rozwoju Efekty mówili o tym, jak kontaktować się z wiernymi za pośrednictwem portali społecznościowych. Z kolei reprezentant firmy e-parafia.net wyjaśniał, jak projektować i zarządzać parafialnymi stronami internetowymi.
- Wykład dostarczył konkretnych wiadomości od strony administratora, np. jak wysyłać ogłoszenia parafialne do parafian, czy pokazywać działania podejmowane w parafii. Jest to tym bardziej istotne, że kierunek, który wskazuje papież Benedykt XVI, to znaczy nie tylko tworzenie stron internetowych, ale również bycie w portalach społecznościowych jako parafie i osoby duchowne, jest dla nas wyzwaniem – przyznaje KAI ks. Adam Pawłowski, wikariusz z parafii pw. Św. Wojciecha Kruszewie.
Skomentuj artykuł