Pracownicy Poczty modlili się o miejsca pracy

KAI / psd

O zachowanie miejsc pracy w dobie przemian i konkurencyjności na rynku, modlili się na Jasnej Górze pracownicy Poczty Polskiej. Spotkanie zgromadziło ok. 1,5 tys. osób. Mszy św. przewodniczył bp Antonii Długosz z Częstochowy, który przypomniał, że jedynym "lekiem" na ludzkie niepokoje jest Jezus Chrystus.

- Modlimy się na tym miejscu, abyście mieli pracę i byście mogli godnie żyć. Prosimy o siłę, by wszelkie zmiany w strukturach Poczty pozwoliły wam bez lęku na przyszłość wypełniać wasze codzienne obowiązki - powiedział witając pielgrzymów o. Mieczysław Polak, podprzeor Jasnej Góry.

Paulin przypomniał, że Poczta Polska na trwale wpisuje się w najważniejsze wydarzenia o charakterze religijnym w naszym kraju. - Z wielu inicjatyw warto przywołać wydanie z okazji kanonizacji św. Jana Pawła II albumu "Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej" - przypomniał o. Polak i podkreślił, że "dzwon ufundowany ze składek pracowników Poczty Polskiej już 15-ty rok swoim dźwiękiem przypomina, że bycie pocztowcem zobowiązuje".

Rozpoczynając Eucharystię bp Antoni Długosz powiedział, że Ojciec Święty Franciszek powiadomiony o dziękczynnej pielgrzymce pracowników Poczty Polskiej na Jasną Górę, przekazuje wszystkim uczestnikom tego modlitewnego czuwania serdeczne pozdrowienie i wyrazy duchowej łączności.

W kazaniu częstochowski biskup pomocniczy przypomniał, że jedynym "lekiem" na ludzkie niepokoje jest Jezus Chrystus. - On zna wszystkie drogi wyjścia dla zagubionego człowieka, bo sam jest drogą prowadzącą do Ojca, drogą prowadzącą do celu naszej ziemskiej wędrówki, jakim jest szczęście wieczne - mówił bp Długosz. Apelował, byśmy "zaufali tej drodze, która nie raz jest drogą krzyżową, ale nie zbaczajmy z niej na bezdroża grzechu".

Kaznodzieja zauważył, że obecność pocztowców u Matki Bożej świadczy o tym, że potrafią "sprawnie łączyć nie tylko abonentów i adresatów, lecz swoje życie z życiem Jezusa i Maryi". - Ta łączność jest tak ważna ze względu na nasze powołanie do świętości. Bóg nas do niej powołuje, obwieścił to w najpiękniejszym liście świata, w Piśmie Świętym. Pismo Święte jest listem Boga do człowieka, Bóg mówi w nim osobiście do każdego z nas tu i teraz, posługując się językiem miłości. Bóg daje nam do zrozumienia, że w łączności z drugim człowiekiem należy się posługiwać językiem miłości, który jest uniwersalny i zrozumiały dla wszystkich ludzi niezależnie od ich narodowości i kultury. Tego języka uczcie także, drodzy łącznościowcy tych, którzy dzięki wam łączą się z innymi ludźmi - mówił bp Długosz.

26. Ogólnopolska Pielgrzymka Poczty Polskiej przebiegała pod hasłem: "Jestem dumny, że jestem Pocztowcem". Rozpoczęła się na palcu Rady Europy w Częstochowie.

Na doroczną modlitwę przybyli aktualni i emerytowani pocztowcy z wszystkich stanowisk pracy, duszpasterze, a także dyrektorzy biur, centrów i spółek zależnych. - Poczta Polska wciąż wymaga dużej transformacji i dostosowania swych usług do potrzeb klienta - zauważył Paweł Włoch, członek zarządu Poczty Polskiej.

Podkreślił, że wszelkiego rodzaju zmiany nie mogą ograniczyć się tylko do sfery wizerunkowej. - Istnieje także potrzeba zaprowadzania nowych standardów w wykonywaniu usług przez pocztowców - powiedział Włoch.

Wobec rosnących wśród pracowników obaw o zachowanie miejsc pracy Paweł Włoch, podkreślił, że zamiarem zarządu Poczty Polskiej nie jest dokonywanie redukcji kadrowych, ale tworzenie nowych miejsc pracy, bo to świadczy o dobrym kierunku rozwoju firmy.

Pielgrzymkę zakończyła modlitwa Drogi Krzyżowej na Wałach jasnogórskich o godz. 15.30.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pracownicy Poczty modlili się o miejsca pracy
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.