Rekolekcje dla osób z syndromem postaborcyjnym

(fot. tabitha blue / flickr.com)
KAI / pz

Chcą pomagać osobom, które doświadczają syndromu postaborcyjnego. Opieką duszpasterską i terapeutyczną obejmują nie tylko kobiety, które dokonały aborcji, ale także ich mężów, rodziców, znajomych i personel medyczny - jednym słowem wszystkich, którzy pośrednio lub bezpośrednio mieli do czynienia z aborcją.

"Winnica Racheli", choć znana na świecie, w Polsce jest od niedawna. Powstała, aby wspierać osoby po doświadczeniu aborcji, informuje Hanna Potrapeluk ze wspólnoty warszawskiej.

Rekolekcje prowadzone przez wspólnotę mają pomóc przeżyć żałobę po śmierci dziecka - niezależnie od tego jak dawno została dokonana aborcja, a także proces przebaczenia i uzdrowienia. Organizatorzy zapewniają warunki sprzyjające modlitwie i doświadczeniu spotkania z Bogiem. Program rekolekcji oparty o teksty Pisma Świętego jest taki sam we wszystkich krajach - czy to w Ameryce, Wiedniu czy w Warszawie.

Czego doświadczają osoby z syndromem postaborcyjnym? Często zmagają się z tłumionymi przez lata wyrzutami sumienia, złością, żalem a nawet rozpaczą. Nie rzadko cierpią na nerwice, bezsenność, czy depresję. "Kobiety, które dokonały aborcji często nie wierzą w przebaczenie a po rekolekcjach wyjeżdżają pojednane z Bogiem" - mówi Hanna Potrapeluk.

Pierwsza "Winnica" powstała 28 lat temu w Ameryce. Swoją działalność rozpoczęła od rekolekcji dla osób cierpiących emocjonalnie i duchowo z powodu uczestnictwa w aborcji, zorganizowanych przy parafii Błogosławionej Dziewicy Maryi w Darby, w stanie Pensylwania w USA, w 1986 r. Dr Theresa Karminski Burke zapoczątkowała tam jedną z pierwszych w Ameryce grupę wsparcia terapeutycznego dla osób z syndromem postaborcyjnym.

Okazało się, że potrzeby są duże - wkrótce do Pensylwanii zaczęły przyjeżdżać osoby z innych stanów, chcące doświadczyć skutecznego procesu uzdrowienia. Pocztą pantoflową rekolekcje zaczęły się rozpowszechniać w innych stanach. W 2003 r. "Winnica Racheli" stała się częścią duszpasterstwa "Priests for Life" ("Księża Dla Życia") kierowanego przez ks. Franka Pavone. Grupy są obecne w 72 krajach świata, także w Polsce.

Organizatorzy zapraszają na rekolekcje zarówno matki, ojców, rodzeństwo zabitych dzieci, dziadków a także wszystkich zatrudnionych w przemyśle aborcyjnym. Pierwszy w Polsce weekend rekolekcyjny "Winnica" zorganizuje w dniach 25-27 kwietnia pod Warszawą. Zapisy mailowo: winnica.racheli@gmail.com lub przez facebook.com/winnicaracheli.warszawa

Grupa działa pod opieką Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rekolekcje dla osób z syndromem postaborcyjnym
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.