"Brama miłosierdzia zawsze jest otwarta"

(fot. shutterstock.com)
KAI/ ed

Brama Bożego miłosierdzia jest zawsze otwarta na oścież dla wszystkich! - powiedział Franciszek przed modlitwą "Anioł Pański" 21 sierpnia.

W swoich rozważaniach nawiązał do zawartego w dzisiejszej Ewangelii pytania pewnego człowieka "Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?" (Łk 13, 23). Pod odmówieniu modlitwy maryjnej i udzieleniu zebranym na Placu w. Watykanie błogosławieństwa apostolskiego papież wyraził współczucie rodzinom ofiar i rannym w wyniku krwawego zamachu, do jakiego doszło dzisiaj w Turcji, odmawiając w ich intencji wraz z obecnymi modlitwę Zdrowaś Mario.

Przeczytaj pełen tekst przemówienia Franciszka

Jezus prowadzi do komunii z Bogiem

DEON.PL POLECA

Cytując odpowiedź Jezusa, zachęcającego do przejścia przez ciasne drzwi, przez które nie wszyscy mogą się przedostać, Franciszek podkreślił, że ważne jest nie to, ilu się zbawi, ale by wszyscy wiedzieli, jaka jest droga prowadząca do zbawienia. Trzeba bowiem przejść przez bramę, którą jest sam Jezus, prowadzący nas do komunii z Bogiem. Brama ta jest ciasna, ponieważ wymaga od nas ograniczania i powstrzymywania naszej pychy i lęku, by otworzyć się z pokornym i ufnym sercem na Niego, uznając siebie za grzeszników, potrzebujących Jego przebaczenia. "Brama Bożego miłosierdzia jest zawsze otwarta na oścież dla wszystkich! " - podkreślił papież.

Cel do osiągnięcia jest kluczowy

Określił ją jako szansę, której nie można zmarnować i wykorzystać okazję do zbawienia. Zauważył, że Ewangelia mówi też o tym, że w pewnym momencie "Pan domu wstanie i drzwi zamknie" (w. 25). Dzieje się tak dlatego, "ponieważ nasze życie nie jest grą wideo lub operą mydlaną; nasze życie jest na serio, a cel do osiągnięcia jest ważny: zbawienie wieczne" - stwierdził Franciszek. Zachęcił wiernych, by prosili Maryję Pannę o pomoc w przekraczaniu bramy wiary i wejściu na drogę szeroką.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Brama miłosierdzia zawsze jest otwarta"
Komentarze (4)
MR
Maciej Roszkowski
21 sierpnia 2016, 18:35
Btrama jest istotnie otwarta, tylko co z tymi, którzy nie chcą przez nią (podkreślam nie chcą!) przejść?
MAŁGORZATA PAWŁOWSKA
21 sierpnia 2016, 19:57
Jak to co? "Ku wolności wyswobodził nas Chrystus". Nie da się nikogo przeciągnąć na siłę. Wiara i łaska są konieczne do zbawienia. Łaskę mamy zapewnioną. Tę odrobinę wiary musimy sami skrzesać. To musi być wolna decyzja.
MR
Maciej Roszkowski
22 sierpnia 2016, 20:28
Wyobraźmy sobie jednak, że ktoś  nie ma wiary i  nie chce przejść. Jak się to ma do nauczania Ojca Św. który mówi jedynie o miłosierdziu i nie wspomina o sprawiedliwośći. Na czym będzie w takim przypadku polegać sprawiedliwość?
QQ
q q
21 sierpnia 2016, 15:38
Zastanawiam się, czy Bergoglio jeszcze wierzy w Boga, lub czy wierzył w niego kiedykolwiek. Zawsze gdy modli się i lub mówi o Bogu wygląda na starsznie znudzonego i znużonego... Tylko gdy mówi o ubogich, uchodźcach, dialogu, ekologii, czy redystrybucji dóbr, widać w nim pewien żar.