Część Kościoła czuje się zagrożona

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / pz

Część Kościoła katolickiego czuje się zagrożona wystąpieniami pierwszego papieża z Ameryki Łacińskiej - uważa abp Victor Manuel Fernandez, bliski współpracownik papieża Bergolio.

W wywiadzie dla argentyńskiego dziennika "Clain" rektor Papieskiego Katolickiego Uniwersytetu Argentyny powiedział, że istnieją w Kościele siły, częściowo wywodzące się z jego konserwatywnego skrzydła, które poprzez dotychczasowe sprawowanie papieskiego urzędu przez Franciszka straciły swoje wpływy.

"Ten Papież jest człowiekiem, który ma odwagę iść innymi drogami, pokazuje otwartość wobec zmian i nowości" - podkreślił abp Fernandez.

DEON.PL POLECA

Arcybiskup jest rektorem Papieskiego Katolickiego Uniwersytetu Argentyny od 2009 r. 13 maja 2013 r. papież podniósł go do godności arcybiskupa ze stolicą tytularną Tiburnia. Sakrę biskupią otrzymał 16 czerwca 2013 z rąk metropolity Buenos Aires abp Mario Aurelio Poli. Abp Fernandez m. in. blisko współpracował z kard. Jorge Bergoglio nad dokumentem końcowym V konferencji ogólnej Latynoamerykańskiej Rady Biskupiej (CELAM).

Dowiedz się, co kryje się pod pojęciami: chrześcijanie z muzeum, ekologia ludzka, fundamentalista, herezja, hipokryci, kopernikańska rewolucja, letni chrześcijanie, mentalność egoistyczna, narzekanie, odważna modlitwa, ósmy sakrament, posłuszeństwo, radość poznania, świadectwo miłości, uwielbienie i pod wieloma innymi. Poznaj "Alfabet Franciszka".

Książka współtworzona przez użytkowników profilu Franciszek na Facebooku. Twarda oprawa, pięknie wydana, pierwsza książka z serii DEON.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Część Kościoła czuje się zagrożona
Komentarze (5)
D
Dawid
29 października 2013, 08:55
Cogito - papież Franciszek wyraźnie "niszczy" to co papież Benedykt się napracował, aby odbudować tradycjonalistycznego ducha. Chodzi choćby o tradycjonalistycznego ducha litrugii - Benedykt naprcował się aby odbudować wzniosłośc liturgii, Franciszek zniszczył to... swoją pierwszą liturgią jaką odprawił. To samo dotyczy tych konserwatywnych biskupów - Benedykt napracował się aby zwiększyć ich ilość i wpływy, Franciszek... jak czytamy, sprawia, że tracą oni wpływy.... Nie ma w tym żadnych teorii spiskowych, same fakty!
W
Wojciech
29 października 2013, 07:55
Cogito, Te pretensje o teorie spiskowe to do abpa Fernandeza - patrz wyżej jak wspomniany hierarcha własnie odziela swiatłosć od ciemnosci w oparciu o tezę że "istnieją w Kosciele siły (...) wywodzące sie z konserwatywnego skrzydła (...) . i które poprzez styl pontyfikatu Franciszka "straciły swoje wpływy ". No i cóż rzeczony abp. zamierza zrobić z ta straszną wiedzą , zostawić bez reakcji ? A jak się te siły rozniosą po Kosciele ?
C
Cogito
28 października 2013, 17:58
Wojciechu, skończ z tymi teoriami spiskowymi "oblężonej twierdzy". Nikt, niczego takiego, nie powiedział. Papież wskazuje na bogactwo i zachęca do Ratzingera. Jedyne o czym mówi to nowe podejście do wiernych. - Tak by najpierw służyć im!
W
Wojciech
28 października 2013, 15:54
No,  w końcu wiadomo kto jest ową tajemniczą Kurią, którą trzeba zreformować, a która jest źródłem całego zła w Kosciele. Sa to konserwatysci. zwani czasem pelagianami. Teraz juz pójdzie gładko. Każdy ksiądz będzie musiał złożyć przysiegę antykonserwatywną i w ten sposób wyłapie sie te niedobitki odszczepieńców , którzy nie mają odwagi isć nowymi drogami...
T
ted
28 października 2013, 13:14
Najwyzszy czas na zmiany.... Papiez Franciszek jest Wspanialy uduchawia ludzi .....