Franciszek pozdrowił mieszkańców Macedonii Północnej. "Chciałbym wam wyrazić moją radość i serdeczne uczucia"

Franciszek pozdrowił mieszkańców Macedonii Północnej. "Chciałbym wam wyrazić moją radość i serdeczne uczucia"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / pch

Na kilka dni przed przybyciem do Skopje, 7 maja b.r., Ojciec Święty wystosował przesłanie wideo do mieszkańców Macedonii Północnej.

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:
Drodzy bracia i siostry z Macedonii Północnej!
Poprzez to krótkie przesłanie chciałbym wam wyrazić moją radość i serdeczne uczucia, jakie żywię dla waszego narodu i dla Kościoła, który żyje na waszej ziemi.
Po uzyskaniu przez wasz kraj niepodległości Stolica Apostolska pragnęła nawiązać z nim stosunki przyjaźni i relacje dyplomatyczne. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek trzeba rozwijać w Europie i na całym świecie kulturę spotkania, kulturę braterstwa, i przybędę między was, aby zasiać te ziarna, będąc pewnym, że wasza ziemia jest dobra, że będzie potrafiła je przyjąć i wydać owoce. Istotnie, szczególne piękno oblicza waszej ojczyzny zawdzięczamy właśnie różnorodności kultur oraz przynależności etnicznych i religijnych jej mieszkańców. Oczywiście wiemy, że współżycie nie zawsze jest łatwe. Ale jest to trud, który warto podjąć, bo najpiękniejszymi mozaikami są te najbogatsze w kolory.
Zawierzam moją wizytę wstawiennictwu wielkiej świętej, córce waszej ziemi: Matki Teresy. Urodzona i wychowana w Skopje, stała się dzięki Bożej łasce odważną misjonarką miłości Chrystusa w świecie, dając pociechę i godność najbiedniejszym z ubogich.
Drodzy przyjaciele, przygotujmy nasze spotkanie modlitwą, aby zaowocowało ono pokojem i wszelkim dobrem dla waszego narodu. Niech Bóg was błogosławi!

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zebrał i opracował Piotr Żyłka

Fenomen Franciszka, efekt Franciszka, franciszkomania

Określenia są różne, ale wszystkie próbują opisać to samo zjawisko. Od 13 marca 2013 roku świat nadstawia ucha i uważnie słucha, a z Watykanu płyną słowa, które nie...

Skomentuj artykuł

Franciszek pozdrowił mieszkańców Macedonii Północnej. "Chciałbym wam wyrazić moją radość i serdeczne uczucia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.