Muzułmanie mają wiadomość do Franciszka przed jego podróżą do Afryki

Muzułmanie mają wiadomość do Franciszka przed jego podróżą do Afryki
(fot. deposit photos / galazka.deon.pl)
actu.orange.mg / kw

Wizyta Jego Świątobliwości Papieża Franciszka jest równie ważna dla społeczności muzułmańskiej Madagaskaru, której przedstawiciele przybyli 22 maja, aby wspierać swoich katolickich braci w czasie spotkania z lokalnym nuncjuszem apostolskim.

"Jesteśmy tutaj, aby okazać naszą solidarność z chrześcijanami. Poprosiliśmy Jego Eminencję Nuncjusza Apostolskiego o nawiązanie dialogu między wspólnotami religijnymi w celu promowania wymiany braterskiej" - powiedział przewodniczący muzułmańskiej Rady Regionalnej Oceanu Indyjskiego, szejch Hanif.

Szejch stwierdził, że religia nie ma znaczenia, jeśli chodzi o miłości: - Chrześcijanie i muzułmanie muszą pamiętać, że Bóg jest miłością. Każdy musi okazać swoją miłość i solidarność z innymi, niezależnie od ich wiary.

Na Madagaskarze muzułmanie stanowią 7 procent ludności (ok. 1,8 mln osób). Chrześcijanie stanowią 41 procent, natomiast największą część stanowią wyznawcy religii tradycyjnych.

Choć mieszkańcy wyspy toczą liczne walki polityczne, to kraj ten jest wolny od dużych konfliktów na tle religijnym.

DEON.PL POLECA

W dniach 4-10 września 2019 Ojciec Święty uda się z pielgrzymką apostolską i odwiedzi Mozambik, Madagaskar i Mauritius. Papież odwiedzi miasta Maputo w Mozambiku, Antananarivo na Madagaskarze i Port Louis na Mauritiusie.

Harmonogram podróży zostanie opublikowany w późniejszym czasie. Będzie to trzecia pielgrzymka Franciszka na kontynent afrykański, po wizycie w Kenii, Ugandzie i Republice Środkowoafrykańskiej w dniach 25-30 listopada 2015 oraz Egipcie w dniach 28-29 kwietnia 2017.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Muzułmanie mają wiadomość do Franciszka przed jego podróżą do Afryki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.