Muzułmański duchowny z okazji 100. urodzin... poszedł na katolicką mszę

Muzułmański duchowny z okazji 100. urodzin... poszedł na katolicką mszę
(fot. Zongo TV / youtube.com)
islamistablog.pl / kw

Internet zwariował na punkcie zdjęć szajcha Osmana Sharubutu, lidera społeczności muzułmańskiej w Ghanie pełniącego obowiązki muftiego.

Z okazji swoich 100-nych urodzin, które obchodził końcem kwietnia, imam wybrał się na mszę w kościele katolickim. Po przybyciu do kościoła został przywitany przez lokalnego proboszcza, księdza Andrew Campbella.

DEON.PL POLECAZdjęcia imama w kościele wywołały poruszenie w kraju. Część komentujących potępiła lidera społeczności muzułmańskiej za uczestnictwo w rytuałach chrześcijańskich. Zdecydowana większość jednak podkreślała jego wkład w budowanie pokoju między religiami oraz osobiste zaangażowanie w dialog z chrześcijaństwem.

“Imam zmienia narrację o islamie z religii pełnej niegodziwości, konfliktów, religii nienawiści do innych na narrację o religii, której misja jest zakorzeniona w cnotach miłości, pokoju i przebaczenia" - powiedział BBC rzecznik imama, Aremeyao Shaibu.

Materiał pochodzi z bloga Islamista, którego twórcy współorganizują największe wydarzenie nt. islamu w Polsce - "Rethinking Islam". Już w ten weekend w Krakowie.

Tutaj znajdziesz więcej informacji >>

Muzułmański duchowny z okazji 100. urodzin... poszedł na katolicką mszę - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roberto Allegri

Największa tajemnica Ojca Pio

Pragnął wieść spokojne życie zakonnika, sprawować mszę świętą, posługiwać w konfesjonale… Bóg przeznaczył mu jednak dodatkową, wyjątkowo trudną misję.

Jestem zanurzony w oceanie ognia. To rozdarcie, które ciągle krwawi. Wydaje mi...

Skomentuj artykuł

Muzułmański duchowny z okazji 100. urodzin... poszedł na katolicką mszę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.