"Niech w świecie pracy nie panuje logika zysku"

"Niech w świecie pracy nie panuje logika zysku"
(fot. EPA/Fabio Frustaci)
KAI / drr

Jeszcze raz wzywam cały świat pracy, aby nie kierował się logiką zysku, lecz aby panowała w nim logika solidarności i sprawiedliwości - powiedział Franciszek, pozdrawiając wiernych włoskich w czasie dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.

Papież nawiązał w ten sposób do niedawnych wypowiedzi biskupa włoskiej diecezji Terni-Narni-Amelia, wyrażając jednocześnie zaniepokojenie trudną sytuacją rodzin na tym terenie w związku z planami reorganizacji firmy Thyssenkrupp.

DEON.PL POLECA

- Pragnę przyłączyć się do ostatnich wypowiedzi biskupa Terni-Narni-Amelii i wyrazić swe głębokie zatroskanie trudną sytuacją, w jakiej żyje wiele rodzin w Terni z powodu planów spółki Thyssenkrupp. Jeszcze raz kieruję stosowny apel, aby panowała logika nie zysku, ale solidarności i sprawiedliwości. W centrum każdego problemu, również pracowniczego, zawsze ma stać osoba i jej godność! Z pracą się nie igra! A ten, kto ze względu na pieniądze, interesy czy chęć jeszcze większego zarobku, zabiera pracę, niech wie, że zabiera godność ludziom - powiedział Franciszek.

Ojciec Święty pozdrowił pielgrzymów języka arabskiego, zwłaszcza z Iraku

Jesteście w sercu Kościoła, który cierpi z wami i jest z was dumny, jesteście jego siłą i świadectwem jego przesłania zbawienia, przebaczenia i miłości - powiedział Franciszek pielgrzymom języka arabskiego, zwłaszcza pochodzącym z Iraku. Pozdrowił ich na zakończenie audiencji ogólnej 3 września na Placu św. Piotra w Watykanie. Życzył im, aby Pan im błogosławił i strzegł ich.

Serdecznie witam pielgrzymów języka arabskiego, szczególnie tych, którzy pochodzą z Iraku.

Kościół jest Matką i jak wszystkie matki umie towarzyszyć potrzebującemu dziecku, podnosić upadłego, leczyć chorego, szukać zagubionego i potrząsnąć uśpionym, a także bronić bezbronne i prześladowane dzieci. Dziś chciałbym zapewnić, zwłaszcza tych ostatnich, to znaczy bezbronnych i prześladowanych, o swej bliskości: jesteście w sercu Kościoła; Kościół cierpi wraz z wami i Kościół jest dumny z was, dumny, że ma dzieci takie jak wy; jesteście jego siłą oraz konkretnym i prawdziwym świadectwem jego orędzia zbawienia, przebaczenia i miłości. Ściskam wa wszystkich, wszystkich! Niech Pan was błogosławi i strzeże!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Niech w świecie pracy nie panuje logika zysku"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.