Papież Franciszek spotka się członkami Katolickiej Sieci Prawodawców - organizacji katolickich polityków
(fot. PAP/EPA/GIORGIO ONORATI)
KAI / mp
Zaraz po południowej modlitwie Anioł Pański papież Franciszek przyjmie jutro w Sali Klementyńskiej Watykanie członków Katolickiej Sieci Prawodawców (International Catholic Legislators Network/ICLN), którzy spotykają się tego lata już po raz ósmy w miasteczku Frascati pod Rzymem.
Jak przypomniał patronujący powstaniu tego forum w 2010 roku arcybiskup Wiednia, kardynał Christoph Schönborn, chodzi o nieformalną grupę kobiet i mężczyzn, którzy bardo świadomie chcą brać udział w polityce jako ludzie wierzący.
"Łączy ich jeszcze coś - dodał austriacki purpurat w wypowiedzi dla radia Watykańskiego - w parlamentach swoich krajów znajdują się oni w mniejszości. Podnoszą jednak ważne tematy i wartości i zamierzają pełnić swą służbę jako katolicy".
Papieże, zauważył kard. Schönborn, zawsze nas zachęcali. Tak papież Benedykt, jak i papież Franciszek przyjmowali nas co roku. A dla tych parlamentarzystów to poparcie ze strony Kościoła jest ogromną zachętą w ich pracy, ponieważ bardzo często czują się osamotnieni w swych parlamentach i znajdują się w trudnym położeniu. Te doroczne spotkania są więc dla nich zachętą zarówno w osobistej wierze, jak i w działalności politycznej".
Jednym z omawianych w tych dniach tematów są problemy uchodźców i migrantów oraz prawa człowieka i prześladowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Do grupy należą katoliccy politycy i prawnicy z ponad dwudziestu krajów.
Siedziba ich organizacji mieści się w Austrii, w mieście Trumau, a na jej czele stoi rektor tamtejszego Międzynarodowego Instytutu Katolickiego (ITI), Christiaan Alting von Geusau. Do Frascati przyjechało tego lata około 220 polityków z trzydziestu krajów.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Skomentuj artykuł