Papież spotka się z biskupami Hondurasu, założycielem Neokatechumenatu i Wspólnotą Shalom

Papież spotka się z biskupami Hondurasu, założycielem Neokatechumenatu i Wspólnotą Shalom
(fot. PAP/EPA/GIORGIO ONORATI)
3 lata temu
KAI / mp

Papież Franciszek przyjmuje dziś biskupów z Hondurasu, jednego z biskupów argentyńskich, a także inicjatora Drogi Neokatechumenalnej, Kiko Argüello i Katolicką Wspólnotę Shalom - informuje Prefektura Domu Papieskiego.

Na czele przybywających z wizytą ad Limina Apostolorum biskupów Hondurasu stoi kard. Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga, SDB, który jest jednocześnie moderatorem Rady Kardynałów ( K-9). Natomiast Katolicka Wspólnota Shalom powstała 9 lipca 1982 roku.
Jest ona owocem spotkania jej lidera Moysesa Azevedo z papieżem Janem Pawłem II, które zmieniło jego życie. Po tym spotkaniu Moyses i inni młodzi ludzie zaczęli pracować w Fortalezie, stolicy stanu Ceará w Brazylii, na rzecz ewangelizacji młodzieży i ubogich. Początkowym pomysłem było założenie baru lub kawiarni, jako sposobu dotarcia do młodzieży.
Bar z przekąskami oferował nie tylko to, co było w menu, ale również zaproszenie na Mszę św., do grupy modlitewnej, do zaangażowania w różne inicjatywy chrześcijańskie. Praca zaczęła przynosić wiele owoców. Wkrótce dołączyło wiele osób zaangażowanych i oddanych szerzeniu Dobrej Nowiny. Niektórzy z członków wspólnoty doświadczali głębszego powołania do całkowitego oddania się temu dziełu. 
Członkowie Wspólnoty zaangażowali się w działalność społeczną, opiekę zdrowotną, promocję godności ludzkiej, kultury i sztuki. Katolicka Wspólnota Shalom jest już obecna w wielu krajach, takich jak: Brazylia, Włochy, Francja, Szwajcaria, Algieria, Tunezja, Kanada, Chile, Urugwaj, w Izraelu, na Madagaskarze, w Portugalii, Gujanie Francuskiej, Wielkiej Brytanii i innych krajach. Ma ponad 5 tys. członków i ponad 30 tys. osób uczestniczących w jej działaniach. Od dwóch lat jest obecna w Krakowie.
W 2007 roku Wspólnota Shalom została uznana przez Stolicę Apostolską jako międzynarodowe stowarzyszenie wiernych, a w 2012 roku papież Benedykt XVI, za pośrednictwem Papieskiej Rady ds. Świeckich, ostatecznie zatwierdził jej statut.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Chris Lowney
19,19 zł
34,90 zł

Papież Franciszek. Lider, który przewodzi 1,2 miliarda ludzi na świecie. Zdobył światowe uznanie dzięki rewolucyjnemu podejściu do przywództwa. Cieszy się niegasnącą popularnością i codziennie zmienia naszą rzeczywistość.

Na czym polega efekt Franciszka?

Jeżeli chcesz, aby...

Skomentuj artykuł

Papież spotka się z biskupami Hondurasu, założycielem Neokatechumenatu i Wspólnotą Shalom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.