Papież w oknie przy Franciszkańskiej: wszyscy jesteśmy grzesznikami

(fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP/ ed

Jezus Chrystus wziął na siebie nasze grzechy. Wszyscy jesteśmy grzesznikami, wszyscy dźwigamy brzemię naszych grzechów - mówił Franciszek w piątek wieczorem w oknie papieskim na Franciszkańskiej w Krakowie.

"Czy ktoś nie czuje się grzeszny? Niech podniesie rękę" - mówił do wiernych.

"Wszyscy jesteśmy grzesznikami, ale On nas kocha. Jesteśmy grzesznikami, ale jesteśmy też dziećmi Boga, dziećmi naszego Ojca" - podkreślił papież, wzywając zgromadzonych do wspólnej modlitwy za wszystkich ludzi, którzy dziś cierpią na świecie, doświadczają zła i trudności.

"Kiedy dziecko płacze, szuka mamy. I tak samo my, grzeszni jesteśmy grzeszni i szukamy matki. I modlimy się do Matki Boskiej. Każdy w swoim języku" - powiedział, po czym zmówił z wiernymi "Zdrowaś Mario".

DEON.PL POLECA

Następnie pobłogosławił wiernych i poprosił, by modlili się za niego.

"Jutro czeka nas kolejny dzień tych wspaniałych Dni Młodzieży" - zakończył.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież w oknie przy Franciszkańskiej: wszyscy jesteśmy grzesznikami
Komentarze (2)
QQ
q q
30 lipca 2016, 04:21
Tego na deonie oczywiście zabrakło:  "Połączyliśmy się z cierpiącym Jezusem Chrystusem, ale on cierpiał nie tylko 2 tys. lat temu. On cierpi również dziś. Razem z tysiącami osób, które cierpią: chorymi, ofiarami wojny, bezdomnymi, głodnymi, ludźmi, którzy zmagają się z wątpliwościami w życiu, którzy uginają się pod ciężarem swoich grzechów". "Czy to możliwe, byśmy my ludzie, stworzeni na podobieństwo Boga, byli zdolni do tak straszliwych uczynków? Jednak to się stało. (...)  Nie chcę mówić gorzkich słów, ale muszę powiedzieć prawdę: okrucieństwo nie skończyło się w Auschwitz-Birkenau. Także dziś torturuje się ludzi, są dziś na świecie mężczyźni i kobiety w przeludnionych więzieniach. Żyją w nich jak zwierzęta. W dzisiejszym świecie wciąż istnieje okrucieństwo i możemy mówić, że widzieliśmy okrucieństwo sprzed 70 lat, jednak dziś w tylu miejscach na świecie dzieje się dokładnie to samo. Tak wygląda rzeczywistość". 
DP
Danuta Pawłowska
29 lipca 2016, 23:34
Jan Paweł II Orędzie na XV Światowe Dni Młodzieży, 29.06.1999 r. Bóg pragnie, aby wszyscy byli święci! Młodzi Przyjaciele, miejcie świętą ambicję być świętymi, tak jak On jest święty! Jan Paweł II Orędzie na XIII Światowe Dni Młodzieży, 30.11.1997 r Świętość wydaje się celem trudnym, osiągalnym tylko dla ludzi zupełnie wyjątkowych albo dla tych, którzy odrywają się całkowicie od życia i kultury danej epoki. W rzeczywistości świętość jest darem i zadaniem zakorzenionym w chrzcie i bierzmowaniu, powierzonym wszystkim członkom Kościoła w każdej epoce. Jest darem i zadaniem dla świeckich tak samo jak dla zakonników i kapłanów, w sferze prywatnej, tak jak w działalności publicznej, w życiu zarówno jednostek, jak rodzin i wspólnot.