Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 14 września 2003
Na zakończenie Liturgii zechciejmy wszyscy raz jeszcze duchowo zgromadzić się u stóp krzyża Chrystusa i przyjmijmy od Niego wspaniały dar — Jego Matkę, która od tamtej chwili stała się także Matką Kościoła.
Tak jak apostoł Jan, również i my przyjmujemy Ją w naszym domu (por. J 19, 27), by uczyć się od Niej wewnętrznej gotowości słuchania i owej postawy pokornej wielkoduszności w służeniu, która Ją wyróżnia jako pierwszą uczennicę Pana.
Razem z nowymi błogosławionymi prośmy Maryję, by za Jej wstawiennictwem wspólnota chrześcijańska żyjąca w Słowacji stała się Kościołem bogatym w świętość, odważnym w czynieniu dobra i mocnym w dawaniu świadectwa.
Z serca pozdrawiam wiernych węgierskojęzycznych. Pan Jezus, który na krzyżu oddał życie za wszystkich, niech wam udziela obfitych łask i niech umacnia was darami swojego Ducha. Z moim błogosławieństwem.
Do pielgrzymów niemieckojęzycznych, przybyłych przede wszystkim z Austrii, kieruję serdeczne pozdrowienie i błogosławię im, życząc radości i pokoju w Panu.
Pochwalony Jezus Chrystus. Pozdrawiam wszystkich, którzy przybyli z Ukrainy. Wspominając moją podróż apostolską do waszej pięknej ziemi, życzę wam pokoju Bożego, przewyższającego wszelki umysł (por. Flp 4, 7). Z moim Błogosławieństwem Apostolskim.
Wiernych z Republiki Czeskiej zawierzam wstawiennictwu świętych Cyryla i Metodego, czczonych w Welehradzie, zapewniając ich o pamięci w modlitwie i moim z serca płynącym błogosławieństwie.
W dniu Podwyższenia Krzyża Świętego w sposób szczególny przeżywamy miłość Chrystusa, który samego siebie złożył w ofierze dla zbawienia świata. Niech doświadczenie tej miłości zawsze nam towarzyszy. Z serca wam
Pozdrawiam i błogosławię obecnych tu Włochów. Niech Maryja Dziewica prowadzi was na spotkanie z Jezusem i pozwoli wam zaznawać radości i owoców swojej przyjaźni.
Jutro będziemy czcić Matkę Bożą Bolesną, Patronkę waszego kraju. Zwróćmy się do Niej z ufnością, odmawiając wspólnie modlitwę «Anioł Pański».
Skomentuj artykuł