Rozważanie przed modlitwą "Regina coeli", 29 kwietnia 2001
1. Zanim zakończymy tę uroczystą liturgię, która dała nam zaznać radości świętych obcowania, zwracamy się z synowską miłością do Maryi Panny, która — jak niegdyś w jerozolimskim Wieczerniku — jest w samym centrum tej społeczności świętych.
Nowi błogosławieni znaleźli w Niej przewodniczkę w swoim pielgrzymowaniu drogami wiary, krzepiący znak niezawodnej nadziei, przykład ofiarnej miłości do Boga i braci. Kto idzie po śladach Chrystusa drogą świętości, doświadcza na tym szlaku macierzyńskiej opieki Maryi.
Niebawem rozpocznie się maj, zachęcam zatem wszystkich, aby starali się przeżyć go w zjednoczeniu z Maryją, odmawiając różaniec indywidualnie i we wspólnotach. W ciągu stuleci bardzo wielu ludzi uczyło się świętości w szkole Najświętszej Panny. Zachęcają nas oni, byśmy się przyłączyli do ich chwalebnej rzeszy, aby razem śpiewać ku czci Królowej niebios.
2. Drogie Siostry św. Anny i wszyscy pielgrzymi kanadyjscy, którzy przybyliście na beatyfikację Marii Anny Blondin, witam was serdecznie. Niech postać nowej błogosławionej będzie dla was źródłem światła w duchowej wędrówce śladami Chrystusa i niech sprawi, abyście tak jak ona umieli odpowiadać posłusznie na wezwania Ducha Świętego!
Pozdrawiając serdecznie Misjonarki Eucharystyczne z Nazaretu i wszystkich pozostałych pielgrzymów mówiących po hiszpańsku, którzy uczestniczyli w tej uroczystej liturgii, pragnę przypomnieć, że nowi błogosławieni w swoim dążeniu do Boga liczyli zawsze na wstawiennictwo Maryi Panny. Niech ich przykład pomaga wam pokładać w Niej ufność we wszystkich okolicznościach.
3. We Włoszech obchodzony jest dziś Dzień Uniwersytetu Katolickiego. Pozdrawiając wykładowców i studentów tej uczelni i życząc im wszystkiego najlepszego, dziękuję tym, którzy na różne sposoby wspomagają jej działalność naukową i kulturalną.
Na koniec pozdrawiam pielgrzymów mówiących po włosku i dziękuję im za pobożny udział w tym spotkaniu. Teraz odśpiewajmy wspólnie Regina caeli.
Skomentuj artykuł