Spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze
Kilkaset tysięcy pielgrzymów z kraju i ze świata bierze udział na Jasnej Górze w 18. ogólnopolskim spotkaniu Rodziny Radia Maryja. Przybyli słuchacze toruńskiej rozgłośni i jej sympatycy. Pielgrzymka jest szczególną modlitwą za Polskę i w tym roku okazją do pamięci o powodzianach i ofiarach smoleńskiej katastrofy. Na jasnogórskim szczycie trwa Suma pontyfikalna, której przewodniczy Stefan Regmunt ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Eucharystię celebruje kilkudziesięciu kapłanów.
Pielgrzymka odbywa się pod hasłem: Jesteśmy świadkami Miłości. – Chcemy dawać to świadectwo naszej miłości w różnej formie, ale przede wszystkim poprzez solidarność jedni z drugimi a nigdy przeciwko sobie. To jest bardzo potrzebne współczesnej Polsce, współczesnemu światu – powiedział o. Piotr Andrukiewicz z Radia Maryja.
Pielgrzymka rozpoczęła się wczoraj wieczorem koncertem w wykonaniu orkiestry Kopalni Węgla Kamiennego „Staszic”. Mszy św. o godz. 18.00 na Szczycie przewodniczy bp Edward Frankowski, biskup pomocniczy z Sandomierza. W kazaniu podkreślił, że 18. pielgrzymka jest wyrazem dorosłości i dojrzałości. -18 lat to jest wiek dojrzały. I my widzimy tę dojrzałość Radia Maryja, Rodziny Radia Maryja, tak zaangażowanej we wszystkie sprawy Kościoła, Ojczyzny, rodzin, ludu pracującego, rolników, robotników, młodzieży, wszystkich pokrzywdzonych – powiedział bp Frankowski. Wyraził przekonanie, że szkoła Radia Maryja będzie owocować wspaniałymi czynami, na które czeka Polska i Kościół w Polsce.
Dziś modlitwę rozpoczęły Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P o 8.15, po których odbył się koncert religijno - patriotyczny z występami: kapeli znad Baryczy, Macieja Wróblewskiego, Jacka Kieroka i bp. Antoniego Długosza.
O 11.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem bpa Stefana Regmunta ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Po Mszy św. odbyć się koncert orkiestry "Victoria" z Warszawy – Rembertowa. Pielgrzymkę zakończy o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Na pielgrzymkę przybyła delegacja powodzian z rejonu świętokrzyskiego, która w imieniu wszystkich poszkodowanych podziękowała za okazaną i wciąż okazywaną pomoc. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej w tym m.in.: Jadwiga Gosiewska matka Przemysława Gosiewskiego i Małgorzata Wasserman, córka Zbigniewa Wassermana. Podczas pielgrzymki zbierana są podpisy pod wnioskiem o wszczęcie postępowania międzynarodowego wyjaśniającego rozbicie prezydenckiego samolotu.
Głos zabrał także prof. Jan Szyszko, były minister środowiska, który mówił o tym co dalej z toruńską geotermią.
Skomentuj artykuł