Kraków: otwarto Most Miłosierdzia

Kraków: otwarto Most Miłosierdzia
(fot. shutterstock.com)
KAI/ ed

W Krakowie otwarto dzisiaj kładkę dla pieszych, która połączyła Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Podczas poświęcenia kard. Stanisław Dziwisz nadał jej nazwę Most Miłosierdzia.

"Wykorzystujemy nazwę jubileuszu, gdyż chcemy o miłosierdziu ciągle przypominać, bo Kraków jest stolicą Bożego Miłosierdzia i stąd ma wyjść iskra, która zapali i przygotuje świat na spotkanie z Panem Jezusem" - powiedział kard. Dziwisz.

Metropolita krakowski dodał, że podejmowanych jest wiele działań, aby na Światowe Dni Młodzieży przybyło jak najwięcej młodych ludzi z całego świata i ciesząc się tym, co duchowego posiada Kraków, zabrali wspomnianą iskrę do rodzinnych miejscowości. "Most łączy, niech więc połączy wszystkie instytucje, niech będzie symbolem łączności ludzi dobrej woli" - stwierdził.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podkreślił, że most to kolejne udogodnienie dla turystów. "Te sanktuaria są położone blisko siebie. Funkcjonuje już układ drogowy, który je łączy i można z niego korzystać, ale to jest spora odległość. Ta kładka powoduje, że ta odległość się zmniejsza" - powiedział.

DEON.PL POLECA

"Ta kładka ułatwi nam zapewnienie bezpieczeństwa w czasie Światowych Dni Młodzieży. Jest to bardzo ważna kładka pod względem bezpieczeństwa i logistyki. Cieszę się, że udało się ją oddać teraz" - dodał natomiast wojewoda małopolski Józef Pilch.

Oddany dziś obiekt jest ciekawy pod względem architektonicznym, wkomponowany w krajobraz otaczający sanktuaria. Zadbano również o miejsce, w którym będzie można odpocząć, co może być szczególnie ważne dla osób starszych. Jak wynika z badań ruchu turystycznego, z inwestycji korzystać może nawet 2 mln osób rocznie, bo tylu właśnie gości odwiedza krakowskie sanktuaria.

Oświetlana kładka pomiędzy dwoma krakowskimi sanktuariami kosztowała 2,5 mln zł. Jej budowa trwała 8 miesięcy. Wykonawcą mostu jest firma "Taumer".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: otwarto Most Miłosierdzia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.