Ukarany za "Życie jest stracone bez Jezusa"

(fot. James F Clay / flickr.com)
KAI / im

Nastolatek z jednej z kanadyjskich szkół w prowincji Nowa Szkocja został przywrócony w swych prawach po tym jak szkoła zawiesiła go za noszenie koszulki z napisem "Życie jest stracone bez Jezusa". Po kilku dniach, kiedy kontrowersyjna decyzja szkoły Forest Heights Community School w Chester Basin wywołała debatę w całym kraju, zarząd placówki pozwolił 19-letniemu uczniowi wrócić do szkoły. Ponieważ jednak nie będzie mu wolno nosić koszulki, która doprowadziła do takich restrykcji, rodzina zastanawia się, czy w ogóle posyłać dziecko z powrotem do tej szkoły.

W rozmowie z dziennikarzami uczeń 12. klasy podkreślał, że jego postawa nie jest skierowana przeciwko wyznawcom innych religii, ale chce sam mieć prawo wyrażania własnych opinii i wiary.

Nie wiadomo, czy ukarany zawieszeniem uczeń nadal będzie uczęszczał do szkoły, gdyż rodzice uznali, że ich dziecko zostało poddane zbyt dużemu ostracyzmowi. Tymczasem podczas zainicjowanej przez ten przypadek krajowej debaty na temat granic wolności wypowiedzi poszkodowanego ucznia z Nowej Szkocji poparły organizacje reprezentujące środowiska żydów, muzułmanów i ateistów.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ukarany za "Życie jest stracone bez Jezusa"
Komentarze (4)
Z
zyga
8 maja 2012, 17:41
Czyli najważniejsii nauczyciele - tu  nadgorliwcy
A
ALA
8 maja 2012, 14:21
Ciekawe czasy, ale to już było! 1953 r. Dziewięcioletnie dzieci usprawiedliwiają nieobecność w szkole w dniu św. Antoniego /w parafii wtedy było to wielkie święto/. Choroba, wizyta u cioci, babci czy wujka, odpust- czyli karuzela i inne atrakcje. Jedna tylko dziewczynka podaje prawdziwą przyczynę: "sypałam kwiatki przed P. Jezusem". I słowa nauczycielki: "Będziesz stać do końca lekcji". Stała z podniesioną wysoko głową, żeby nie płakać. Ale co nie zabiło, to wzmocniło... na całe życie.
W
Wojtek1957
8 maja 2012, 11:15
@Słaba ... Czyzby urażone poczuły się jedynie organizacje wyznające religię poprawności politycznej?
S
Słaba
8 maja 2012, 10:17
Tymczasem podczas zainicjowanej przez ten przypadek krajowej debaty na temat granic wolności wypowiedzi poszkodowanego ucznia z Nowej Szkocji poparły organizacje reprezentujące środowiska żydów, muzułmanów i ateistów.