W kościołach w całej Polsce odśpiewano suplikację w intencji pokoju na Ukrainie

Fot. Episkopat News
episkopat.pl/mk

Na prośbę przewodniczącego episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego w niedzielę 13 lutego 2022 r. w kościołach w całej Polsce śpiewano suplikację "Święty Boże, święty, mocny..." w intencji pokoju na Ukrainie.

O modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie zaapelował abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski za pośrednictwem biskupów zwrócił się do księży z całej Polski z prośbą o poprowadzenie modlitwy w tej intencji i odśpiewanie suplikacji podczas niedzielnych mszy świętych.

„Najserdeczniej upraszam wszystkich księży w całej Polsce za pośrednictwem księży biskupów o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie”- powiedział abp Stanisław Gądecki.

„Proszę o to, ażeby w niedzielę, ale też i w dni powszednie odśpiewać suplikację i modlić się w tej intencji, która jest bardzo bliska sercu Polaków, i która jest bardzo potrzebna ze względu na czas, w jakim w tej chwili żyjemy” - wzywał przewodniczący KEP.

DEON.PL POLECA

Suplikacje "Święty Boże, święty, mocny..."

Święty Boże,
święty, mocny,
święty a nieśmiertelny,
zmiłuj się nad nami!
Od powietrza, głodu, ognia i wojny
Wybaw nas Panie!
Od nagłej i niespodziewanej śmierci
Zachowaj nas Panie!
My grzeszni Ciebie Boga prosimy
Wysłuchaj nas Panie!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W kościołach w całej Polsce odśpiewano suplikację w intencji pokoju na Ukrainie
Komentarze (6)
HW
~Hanna Wielkopolska
16 lutego 2022, 14:58
Nie odśpiewano. Byłam na Dolnym Śląsku.
S.
~Szczecinianka .
13 lutego 2022, 22:39
Uprzejmie donoszę, że w szczecińskim kościele prośby o modlitwę o pokój nie spełniono. Nie pierwszy to raz nasz abp nie reaguje po prośby płynące z episkopatu.
JF
~Jacek Filus
13 lutego 2022, 22:34
DEONIE kochany! Dedykuję Ci fragment tekstu ks. Tymoteusza (Cytat z Niedzieli Ogólnopolskiej 50/2000) Gniewam się, gdy pobożni organiści śpiewają Bogu: Od nagłej a niespodziewanej śmierci zachowaj nas, Panie. Jak to? Nie spodziewasz się pan śmierci? Spodziewam. No to co wyśpiewujesz, kłamiąc Boga? Wszyscy spodziewamy się śmierci. Ta nas nie minie, ale prosimy Boga, aby nas zachował od niespodzianej śmierci, która nas zaskoczy, a my nie jesteśmy do niej przygotowani. (koniec cytatu) Naprawdę jest różnica między :niespodzianym" a "niespodziewanym". Pozdrawiam. Jacenty
KK
~Karolina Kowalska
14 lutego 2022, 04:09
Slownik języka polskiego PWN ma inne zdanie na ten temat. niespodziewany, niespodziany «taki, którego się nie spodziewano» Oba przymiotniki na płaszczyźnie semantycznej znaczą to samo. Nie ma między czymś niespodziewanym, a czymś niespodzianym żadnej różnicy. I jedna forma, i druga oznacza kogoś lub coś, czego się nie spodziewano. Obie są poprawne.
MB
~Marian Babicki
14 lutego 2022, 05:40
Na płaszczyźnie semnatycznej nie ma żadnej różnicy między tymi wyrazami. Oba oznaczają dokładnie to samo - coś czego się nie spodziewaliśmy, coś nieoczekiwanego. Cały Twój wywód nie ma sensu...
HW
~Hanna Wielkopolska
16 lutego 2022, 15:01
I Ksiądz Tymoteusz może się mylić. Nie ma żadnej różnicy w znaczeniu.