Życzenia świąteczne Prymasa Polski

(fot. YouTube)
Radio Watykańskie / mh

 "Jezus uświęcił życie, uświęcił rodzinę. Niech miłość będzie wyznacznikiem naszych relacji i niech ona zwycięży". Jak co roku rodakom w Polsce i za granicą przesyła życzenia za pośrednictwem Radia Watykańskiego Prymas Polski abp Józef Kowalczyk:

"Drodzy bracia i siostry żyjący w kraju i poza jego granicami. Przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Wieczerza wigilijna gromadzi całe środowisko rodzinne. To tak bardzo nam drogie i uświetnione tradycją wielu naszych pokoleń. Jest to przecież upamiętnienie wielkiego wydarzenia w dziejach ludzkości. 2013 lat temu narodził się w Betlejem Zbawiciel, Jezus Chrystus. Są to święta rodzinne. Jezus Chrystus narodził się właśnie w rodzinie Maryi i Józefa i przyjął ludzkie ciało. Uświęcił życie, uświęcił rodzinę.

Niech w klimacie ciepła rodzinnego, które jest nam tak bardzo drogie, zaistnieje prawdziwa miłość, przebaczenie. Dzieląc się opłatkiem miejmy zdolność i odwagę przeprosić za nasze przewinienia tych, wobec których dokonaliśmy jakiejś niestosowności, i życzmy sobie nawzajem wszystkiego najlepszego, ażeby wyznacznikiem naszego codziennego bytowania i wzajemnych odniesień była właśnie Miłość - i siebie, i bliźnich - bo tylko miłość jest nieśmiertelna. Tego, łamiąc się z wami opłatkiem, życzę wszystkim i samemu sobie.

Niech zwycięży Miłość i niech w naszym człowieczeństwie, indywidualnym i wspólnotowym, to prawo miłości będzie wyznacznikiem bycia człowiekiem na co dzień. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Życzenia świąteczne Prymasa Polski
Komentarze (9)
Y
yess
26 grudnia 2013, 10:08
Jezuici z deonu czy wy wstydu nie macie. takie komentarze bez moderacj?
DC
Dan Camillo
25 grudnia 2013, 19:38
Papież Franciszek mówi, że głosiciel Ewangelii powinien być człowiekiem radosnym. Ksiądz Prymas raczej jest smutny... Raczej nie zapala do życia Ewangelią.... Dobrze, że Jezus nie potrzebuje reklamy!!! Bo ksiądz Prymas mówcą nie jest! Jak kazanie i w dodatku NUDNE! ... Widocznie temu TW Cappino nie do śmiechu.
R
Rigel
25 grudnia 2013, 16:56
Parszywe nieroby i złodzieje - to jest kler katolicki. Do tego jeszcze naczna część to pijaki, pedofile.
ZC
Z czego się cieszyć ma Prymas
25 grudnia 2013, 15:24
 NA ZAKON KRZYŻACKI  który to Zakon Krzyżacki przeszedł ostatecznie na protestantyzm dziś wodzi w Unii Europejskiej rej Wiadomo, że trzy krzyże są i o trzech barwach.      Różne; tych, co je noszą, też rodzaje trzy: Jest czerwony, ten słusznie zwie się Jezusowym,      Albowiem tak Jezusa zabarwił się krwią. Jest biały, odpowiedni zbójcy z prawej strony,      Którego zbrodnie kilka odkupiło słów. Jest w końcu czarny, zbója z strony lewej; ten to      Zdradziecki Zakon uznał - jak słusznie! - za swój. A.Krzyckireogonthe
ZC
Z czego się cieszyć ma Prymas
25 grudnia 2013, 15:19
NA OBRAZ DWORSKIEGO ŻYCIA STAROPOLSKIEGO a    t e r a ż n i e j s z o ś ć    polityków z zaborców rodowodem Hospes quae pictura haec? Aulica vita. Quis ista Cóż to za obraz? - Życia to obraz dworskiego.      Któż ten, co wchodzi w próg? - To nowy tutaj człek. Kto na tronie zasiada? - Władnące Bogactwo.      Kto gościa wita tu? - Nadzieja, krzepiąc go. A teraz kto go wziął? - Intryga i służalstwo.      Komuż go ślą? - Trudowi, który czeka już. Cóż ten z nim pocznie? - Między troską i nadzieją      Wodzić go będzie ten aż po starości czas. Zbiegł odeń ktoś? - Nadzieja, ten niewierny druh.      A któż go pięścią miażdży? - Rozpacz. - Ale w smutku Ktoś został z nim? - Tak: próżny po przejrzeniu żal.      Nielicznym tylko ujść stąd, gdy na nich Bogactwo Wejrzy, tym darząc ich, co innym wzięło z rąk.
PS
po staroPolsku brnąc w śniegu
25 grudnia 2013, 11:31
Ten kosciol nie ma ducha Bo pogubił   Ś w i ę t ą   T r a d y c j ę  nowe bez starego to już niewiele dobrego - zapewne o tym myśli Prymas Kajetan Kraszewski      "Do siego roku" życząc Tobie  Bracie     Kiedy w pośpiechu pędzim dni ostatek,     (Choć dziś ten zwyczaj obojętny światu) -    Łamię Ci opłatek      Dla nas on zawsze Świętość wyobraża:     Pamiątkę łaski udzielonej z Nieba,     A oprócz skarbu branego z ołtarza        -    Własny kęs chleba.      Ojców to naszych obyczaj prastary     Rodzinnej niwy maluje dostatek,     Symbol braterstwa, miłości i wiary        -    Święty opłatek.      Dawniej - po dworach chadzali kwestarze,     Przy nich katechizm powtarzały dziatki,     I z Bożym słowem przynosili w darze      -    Białe opłatki.      Tuż za kwestarzem dążył organista,     Jakby na odpust, w świątecznej kapocie,     Wraz z opłatkami sypał wierszów trzysta -    I życzeń krocie.      Lecz świat dzisiejszy, który w nic nie wierzy,     Co nie jest złotem, bogactwem, dostatkiem,     Co - Boże odpuść - nie mówi pacierzy,      -    Gardzi opłatkiem.      Pewnemu panu, co tym idzie śladem,     kiedym opłatek chciał raz ofiarować,     "Po cóż ja gębę - rzekł - przed obiadem      -    Mam pieczętować".      Zbluźnił nieborak i zgrzeszył niemało,     Niechaj to Pan Bóg raczy mu darować!     Bo taką gębę - słusznie należało       -    Zapieczętować.      Ale my - czcimy, co obyczaj święci,     Czy Ty we świecie, czy ja w naszej chacie;     Więc ten opłatek w dowód mej pamięci     -    Przyjm, miły Bracie.
P
piotrek
25 grudnia 2013, 10:20
Ten kosciol nie ma ducha :-(
E
Erudyta
25 grudnia 2013, 02:25
Papież Franciszek mówi, że głosiciel Ewangelii powinien być człowiekiem radosnym. Ksiądz Prymas raczej jest smutny... Raczej nie zapala do życia Ewangelią.... Dobrze, że Jezus nie potrzebuje reklamy!!! Bo ksiądz Prymas mówcą nie jest! Jak kazanie i w dodatku NUDNE!
P
Polak
24 grudnia 2013, 21:27
Dziadeczej już ten nasz Prymas. Dziękujemy za życzenia.