DEON TV
Wspinaczka na górę Synaj rozpoczyna się w ciemnościach nocy. Po drodze obserwujemy świtanie i wschód słońca. To niezapomniane widoki. - Oczom Mojżesza również jawił się taki widok – zwraca uwagę o. Wiesław Dawidowski OSA.
Deon.pl / tk
Tej wersji "Będę śpiewał Tobie, mocy moja" jeszcze nie słyszałeś. Doda ci sił w trudach codzienności
Posłuchaj niezwykle pięknego wykonania pieśni "Będę śpiewał Tobie, mocy moja". Ten utwór z pewnością doda ci sił w trudach codzienności i umocni twoją nadzieję na lepsze jutro. "Tobie ufam i bać się nie będę", te słowa zaczerpnięte z pieści warto nosić głęboko w swoim sercu.
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II
17 sierpnia 2002 r. Jan Paweł II dokonał uroczystego aktu zawierzenia świata Miłosierdziu Bożemu i konsekracji łagiewnickiej bazyliki w Krakowie. Mija 20 lat od tego wydarzenia. Z tej okazji Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przygotował krótki reportaż odnoszący się do tych uroczystości oraz do Niezwykłej Tajemnicy, która stanowiła tak ważny punkt w nauczaniu papieża.
Deon.pl
Są w naszym życiu sytuacje, że chcielibyśmy zostać gdzieś na zawsze, w miejscu, które nam pomogło, nas uzdrowiło. Tymczasem nasze przeznaczenie jest zupełnie inne. Bóg zaprasza nas do tego, abyśmy innym ludziom opowiadali, jak wielkie rzeczy On nam uczynił - mówi ks. Wiesław Dawidowski OSA w 34. odcinku wideobloga „Szukając śladów Jezusa”.
Deon.pl / tk
Kim był Edmund Wojtyła, brat św. Jana Pawła II? Na to pytanie odpowiada Milena Kindziuk, autorka jedynej biografii o bracie polskiego papieża. Jak mówi, "Z listów narzeczonej Edmunda wynika, że on bardzo kochał życie, chciał żyć. W czasie wędrówek górskich zachwycał się pięknem przyrody. Nazywał po imieniu drzewa, kwiaty, chłonął życie". Jak dodaje autorka książki, Edmund wywarł ogromny wpływ na św. Jana Pawła II.
Peter Hollens / YouTube / pk
"Amazing Grace" to angielska chrześcijańska pieśń religijna, której autorem John Newton. Był on żeglarzem i handlarzem niewolników. Po nawróceniu napisał hymn, którym do dzisiaj modlą się ludzie na całym świecie. Autorem tej aranżacji jest Peter Hollens.
YouTube.com / tk
W zeszłym roku minęło 500 lat od bolesnego wydarzenia, które nastąpiło w życiu Ignacego Loyoli. Przyszły święty podczas bitwy o Pampelunę został trafiony w nogi kulą armatnią. Ten epizod był początkiem w drodze do nawrócenia św. Ignacego. W filmie „Cannonball Moments” Kolumbijczyk Harold Meza opowiada o swoim „Momencie kuli armatniej”, który całkowicie zmienił jego życie.
Teobańkologia/dm
- Jezus - Imię pełne mocy, którym wyrzucane są złe duchy i dokonywane uzdrowienia. Niech imię Jezus będzie wezwane nad każdym miejscem rozbitym, zniewolonym w Twoim sercu - modli się ks. Teodor Sawielewicz do słów utworu „Yeszua”.
Youtube/dm
Posłuchaj nagrania z wyjątkowego wieczoru uwielbienia zespółu ewangelizacyjnego Hillsong.
DEON TV
W 32. Odcinku wideobloga „Szukając śladów Jezusa” zwykłym kursowym autobusem nr 263 zmierzamy z Jerozolimy do Betanii. Dzisiaj odległość 3,5 km musimy pokonać autobusem i zajmie nam to pół godziny. Po drodze musimy pokonać mur i granicę dzielącą Izrael od Autonomii Palestyńskiej.
YouTube.com / tk
Posłuchaj wyjątkowego hymnu 28. Spotkania Młodych w Wołczynie. Utwór opowiada o miłości, która wszystko wyjaśnia, ożywia, cierpliwie podnosi, jest zawsze wierna.
DEON TV
- To miejsce - bazylika Grobu Bożego - zamiast miejscem gadania powinno być miejscem słuchania - stwierdza o. Dawidowski i wprowadza nas do świątyni. Pierwsza na naszej drodze znajduje się kaplica Golgoty - autentyczne miejsce ukrzyżowania Chrystusa. Nieopodal swoją kaplicę ma św. Helena i jest to miejsce upamiętniające znalezienie Krzyża Świętego. Nieco dalej scenę naigrawania się z Jezusa wiszącego na krzyżu upamiętnia kaplica Wyszydzenia. Docieramy do edykuły Grobu Bożego - kaplicy nakrywającej grotę, w której Jezus został pochowany.
festiwalzycia.pl / tk
Temat zakończonego w środę trzeciego dnia Festiwalu Życia w Kokotku – Razem – kierował uwagę
młodzieży na postawę Maryi, gdy po narodzinach Jezusa – w obliczu niebezpieczeństwa ze strony
Heroda – nie zwątpiła z Bożą wolę, ale weszła w posłuszeństwo Józefowi, do którego to tym razem
zaczął mówić anioł. Przez to uratowała życie swoje i Boga.
festiwalzycia.pl / tk
Festiwal Życia to dobre miejsce dla młodzieży, ponieważ tutaj doświadczamy Bożej miłości. Tutaj możemy pogłębiać swoją wiarę, także zgłębiać siebie i odpowiadać na ważne pytania – mówi jeden z księży, uczestnik Festiwalu Życia w Kokotku.
Langusta na palmie / Youtube
Kazanko do okienka, czyli komentarz do niedzielnych czytań
- Na początku XVIII wieku Europę Środkową dotknęła gigantyczna epidemia dżumy. Z perspektyw naszej części Europy była to zaraza znacznie większa od tej, która pustoszyła nasze ziemie podczas średniowiecznej czarnej śmierci - mówi Tomasz Terlikowski w trzecim odcinku cyklu poświęconego Jasnej Górze. 22 czerwca ukazała się jego książka "Jasna Góra. Duchowa stolica Polski. Biografia".
Deon.pl / tk
Utwór "Psalm Ofiarowania" pochodzi z płyty "Psalmy Józefa". To przepiękny utwór opowiadający o miłości dwojga zakochanych i o tym, aby ta miłość nigdy nie przesłaniała Pana Boga.
Langusta na palmie / Youtube
Kazanko do okienka, czyli komentarz do niedzielnych czytań.
- Historia Polski i Jasnej Góry nie zawsze jest jednoznaczna. Bywa tak, że późniejsi wielcy bohaterowie w młodości mieli chwile słabości - mówi Tomasz Terlikowski w drugim odcinku cyklu poświęconego Jasnej Górze. 22 czerwca ukaże się jego książka "Jasna Góra. Duchowa stolica Polski. Biografia".
IPN Kraków / pk
W związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą rozpoczęcia przez Niemców eksterminacji Żydów - obywateli polskich na terenach okupacyjnych Generalnego Gubernatorstwa i Okręgu Białostockiego, Oddział IPN w Krakowie przygotował film edukacyjny pt. "Aktion Reinhardt w dystrykcie krakowskim". Operacja ta rozpoczęła się 17 marca 1942 r. i trwała dwa lata. Wymierzona była przede wszystkim w polskich Żydów mieszkających w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz na Kresach południowo-wschodnich II RP. Wśród ponad 2 mln ofiar ponad 200 tys. pochodziło z okupacyjnego dystryktu krakowskiego.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}