Dobra Nowina
Hania i Mikołaj rozmawiają o tym, jak się poznali, jak wyglądało zaproszenie na pierwszą randkę, jak przebiegało przygotowanie do małżeństwa, termin ślubu itd.
Vatican News / YouTube.com
Podczas audiencji ogólnej papieża Franciszka doszło do niecodziennej sytuacji. 10-letni chłopiec o imieniu Paolo, skierował się z stronę papieża, który posadził go obok siebie. Franciszek zamienił z chłopcem kilka słów i uściskał go serdecznie.
- Myślę, że coś takiego może być - kwestia nie rozumienia służebnej roli kapłana, a sprawa jego społecznego statusu, który wynika nie tylko z wykształcenia, bo wszyscy otrzymujemy magisteria na ogół - tylko wynika z poczucia, że teraz ja przewodniczę - mówi Józef Puciłowski OP. Dominikanin szczerze i odważnie opowiada o kondycji Kościoła.
Lednica2000 / YouTube.com
W utworze Lednicy2000 "Nie bój się, wypłyń na głębię", mądre słowa kieruje do młodzieży Jan Paweł II. Papież zachęca do walki ze zniechęceniem i swoimi słabościami.
Winnica / YouTube
Świat jest naprawdę "wow"! Oto "ŁAŁ" - teledysk inspirowany encykliką Laudato si', przygotowany przez dzieci z "Winnicy" - wspólnoty z archidiecezji białostockiej.
Młody twórca pokazuje, że rap to doskonały sposób wyrażania emocji. Nowy teledysk BASTIONA "Drzemka" niedawno miał swoją premierę. BASTION dał się poznać jako współprowadzący program "Katecheza 2.0" i gość tegorocznych "Rekolekcji Wielkopostnych On-line z Katechezą 2.0", w których wzięli udział uczniowie z niemal 1000 szkół. Dziś raper pokazuje kolejną muzyczną odsłonę. Autorem klipu jest ekipa KLVIDEO. Utwór zapowiada płytę "Restart EP", która ukaże się 17 listopada 2021 roku. - Ta płyta to zamknięcie trudnego etapu mojego życia i muzycznej wędrówki - podsumowuje BASTION.
EWTN Polska / YouTube.com
Posłuchaj oficjalnego hymnu Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w portugalskiej Lizbonie w 2023 roku. Utwór zatytułowany “Há Pressa no Ar” (co można przetłumaczyć dosłownie jako: “W powietrzu czuć pośpiech”) jest inspirowany tematem najbliższych ŚDM: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).
DEON TV
W tym tygodniu nie sposób pominąć mocnej wypowiedzi papieża Franciszka do uczestników sesji plenarnej Papieskiej Akademii Życia na temat kultury odrzucenia, których owocem są między innymi aborcja i eutanazja.
XY Uwielbienie / YouTube.com
Piosenka uwielbieniowa grupy przyjaciół Społeczności Chrześcijańskiej Południe w Warszawie. "Kochamy Boga i chcemy poznawać Go głębiej. Naszym marzeniem jest, by uwielbienie płynące z kościoła było jak ożywcza rzeka, która zmienia rzeczywistość i przynosi owoce w postaci uwolnienia, uzdrowienia i zbawienia - tak mówią członkowie zespołu XY Uwielbienie.
Wydawnictwo WAM
W krótkim dokumencie o ks. Franciszku Blachnickim Dorota Seweryn opowiada o tym, jak poznała ks. Franciszka, o ich współpracy i charakterze duchownego, z kolei Tomasz Terlikowski znakomicie przybliża postulaty założyciela Ruchu Światło-Życie i jego działania na tle najważniejszych wydarzeń w historii Kościoła i Polski.
Nierozerwalni / YouTube.com / tk
Monika i Marcin Gomułkowie w ramach serii "Przepis na rodzinę" odwiedzają kolejne małżeństwo, aby porozmawiać z nimi o kreatywnym i świadomym budowaniu rodziny. W filmie dowiemy się o tym, jak wychowywać dzieci przez sztukę a zwłaszcza przez muzykę.
Andrea Bocelli / Youtube
Utwór "Gratia Plena" autorstwa Andreii Bocelliego powstał w 2020 roku. Zapraszamy do odsłuchania wyjątkowej muzyki słynnego włoskiego kompozytora.
Szczęśliwa Rodzina / YouTube.com
Często bywa tak, że mimo iż w naszych związkach pada wiele słów, to ostatecznie nie rozmawiamy ze sobą. Nasze wymiany informacji nie prowadzą nas do głębszego zbudowania relacji. Jak zbudować dobrą relację między zakochanymi? Sposób na to znaleźni Karolina i Maciej Piechowie, którzy opowiadają o tym problemie w filmie "O czym rozmawiać w związku?". Małżeństwo prowadzi projekt Szczęśliwa Rodzina.
DEON TV
Ten fragment Ewangelii zdaje się sugerować, że nieuczciwość nie jest czymś nagannym. Jakie ukryte znaczenie kryje się na kartach Pisma Świętego?
o. Mariusz Wójtowicz OCD - Mistyka codzienności / YouTube.com
"Chwalcie łąki umajone" to dobrze znana, XIX-wieczna pieśń maryjna. Napisał ją jezuita, Karol Antoniewicz. Pieśń ma spokojne, lekkie brzmienie o uroczystej melodii. Posłuchaj utworu w wykonaniu o. Mariusza Wójtowicza OCD i Piotra Mężyka, którzy swym śpiewem wychwalają Maryję pośród pięknej, polskiej przyrody.
12 kamieni / YouTube.com / tk
Świat, w którym żyjemy jest pełen zgiełku i hałasu. Często ludzie nie mają czasu, aby wyciszyć się chociaż na chwilę, zastanowić nad swoim życiem czy po prostu porozmawiać ze sobą. Utwór "Cud nad Wisłą" zespołu 12k zachęca do wyciszenia się i "spotkania na moment po tej samej stronie". Zastanów się, czy nie warto czasem przestać pędzić przez życie i poznać drugiego człowieka darząc go szacunkiem i miłością.
Przepiękne wykonanie pieśni inspirowanej Litanią do Serca Pana Jezusa, która pociesza nawet najbardziej strapione ludzkie serce, pozwala z jeszcze większą nadzieją oddać się Jezusowi, który czeka na nas, nieustannie.
"Źródło życia tryska w każdym człowieku, mówiąc mu, że jest dobry i wyznaczając drogę dobroci prowadzącą do odwiecznego spotkania ze swoim Stwórcą. Taki jest właśnie św. Jan od Krzyża: on nie boi się pisać o sprawach trudnych. Wprost przeciwnie, ubiera w poezję wielkie prawdy wiary i budzi w nas tęsknotę za tym, co wieczne" - mówi o. Mariusz Wójtowicz OCD utworze "Źródło". Zobacz teledysk inspirowany słowami św. Jana od Krzyża.
Gabriela Gąsior / youtube.com / pk
Gdy wokół tyle zgiełku i złych wiadomości, tym czego najbardziej potrzebujemy jest Boży pokój. Ta przepiękna piosenka pomoże ci go odnaleźć. "Moja cisza" to jeden z najbardziej poruszających utworów GGduo, zespołu znanego m.in. z tworzenia genialnych coverów tradycyjnych utworów. Wyłącz powiadomienia, przygaś światło i wsłuchaj się poruszające słowa. Zacznij się modlić i otwórz swoje serce na Pana. On na pewno przyjdzie.
Aszyki / youtube.com
"Zaczynałam myśleć «a co by było gdyby». Podobał mi się na tyle, że bardzo dużo o nim myślałam" - wspomina Kasia.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}