Kółkowy humor

Plenerownia

Prawdziwym hitem jest niewątpliwie interpretacja skrótu IHS – jedna z dziewczynek rozszyfrowała go jako „Jezus Homo Sapiens”.

W Koprzywnicy w czasie poszukiwania baranka ktoś wskazał na tabernakulum. Po zapytaniu, jak wygląda ten baranek padła odpowiedź: „leży i się relaksuje”.

Kule, które trzyma św. Mikołaj uznawano za pączki, jabłka, kamienie albo ziemniaki. W czasie zabawy w głuchy telefon belka tęczowa została zamieniona w polkę tęczową, a epitafium w pipitafium.

Na pytanie dokąd w Polsce chodzi najwięcej pielgrzymek, usłyszeliśmy, że do Afryki, bo tam są misje. Oko Opatrzności wzięto za oko sokole, gołębicę Ducha św. za gołąbka pokoju, ambonę za miejsce służące do wychodzenia i robienia zdjęć.

DEON.PL POLECA

Kiedy zapytaliśmy, co to jest zabytek ktoś odparł, że ksiądz.

Gdy wymieniano listę siedmiu cudów świata jedna z dziewczynek bez wahania oznajmiła, że jej brata po urodzeniu nazwano ósmym cudem świata.

W kościele w Szalowej zastanawialiśmy się, po co na ołtarzach umieszczono lusterka i dzieci doszły do wniosku, że po to, aby ksiądz mógł się w nich przeglądać, a odprawiając mszę plecami do wiernych widzieć, co dzieje się z tyłu.

W Dębnie uczniowie szukali na ścianach namalowanych gołębi, a jeden z nich cały czas uparcie powtarzał, że są na dachu. Dwanaście gwiazd wokół głowy Matki Boskiej uznano za gwiazdy z flagi Unii Europejskiej, a słowo Salwator zdefiniowano jako kogoś lubiącego salwy. Czekamy na więcej!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kółkowy humor
Komentarze (1)
K
kks40
23 czerwca 2010, 00:07
"Zaokrąglony " dla pewnej przemiłej trzylatki to toż samo co "zakółeczkowany"...   :*