Ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych przez weekend

PAP / jk

Główny Inspektorat Transportu Drogowego wprowadził ograniczenia na niektóre pojazdy o masie całkowitej powyżej 12 ton – obowiązuje on przez cały weekend.

Zakaz jazdy dotyczy pojazdów oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, z wyjątkami. Obowiązywać będzie w sobotę 18 maja w godz. 18-22 i w niedzielę 19 maja w godz. 8-22.

Powodem ograniczeń jest święto Zielonych Świątków, które przypada w niedzielę. Z zakazu zwolnione są autobusy oraz ciężarówki przewożące m.in. lekarstwa, środki medyczne, paliwa oraz żywe zwierzęta. Tak samo nie dotyczy on pojazdów, które biorą udział w akcjach ratowniczych i humanitarnych albo pomagają w usuwaniu awarii lub skutków klęsk żywiołowych. Ponadto na ruch pozwolono również pojazdom powracającym z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego bądź do odbiorcy przewożonego ładunku. Jeśli kierowca wjedzie na teren Rzeczpospolitej poza terminami/godzinami obowiązywania ograniczeń, może poruszać się w odległości do 50 km od miejsca przekroczenia granicy, zakaz nie dotyczy też pojazdów, które oczekują na jej przekroczenie.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Merryn Allingham

Wymarzone wakacje Flory Steele szybko zamieniają się w koszmar – jeszcze zanim na dobre wyjedzie z wioski!

Gdy Flora Steele wyrusza na wakacje z pisarzem kryminałów Jackiem Carringtonem, ostatnią rzeczą, jakiej się spodziewa, jest ciało...

Skomentuj artykuł

Ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych przez weekend
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.