3 niesamowite filmy o przebaczeniu [WIDEO]

3 niesamowite filmy o przebaczeniu [WIDEO]
(fot. youtube.com)
aleteia.org / kw

Wielki Post to nie tylko czas nawrócenia. To również czas pokuty i przebaczenia - sobie i innym. Poznaj trzy niezwykłe filmy, które opowiadają o historii przebaczenia. Ich obejrzenie z pewnością pozwoli ci na mocne zakończenie Wielkiego Postu.

1. Little Boy (2015, reż. Alejandro Monteverde)

Dramat osadzony w realiach II wojny światowej. Akcja toczy się wokół 7-letniego chłopca, Peppera Busbee, który nie może pogodzić się z wysłaniem swojego ojca na front wojenny. Tytuł odwołuje się do nazwy bomby atomowej "Little Boy" (ang. mały chłopiec), która została zrzucona na Hiroshimę w 1945 roku.

Film dotyczy przede wszystkim silnej więzi ojca z synem. Ojciec Peppera zdecydował się wyjechać na front w zamian za swojego starszego syna, który nie otrzymał odpowiedniej kategorii wojskowej i został uznany za niezdolnego do służby. Niedługo potem Pepper zaczyna z determinacją walczyć o powrót ojca do domu. Motywują go usłyszane słowa Ewangelii: "Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: "Przesuń się stąd tam!", a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was".

DEON.PL POLECA

To niezwykły obraz przebaczenia nie tylko na poziomie rodzinnym, ale również społecznym. "Wspaniały, niezwykły, magiczny, totalny wyciskacz łez!". "Nie jest to jedna z produkcji, która warto oglądać, bo jest o niej głośno, ma świetny budżet czy znakomitego reżysera lub obsadę aktorską. To perełka w gąszczu bardziej znanych produkcji" - piszą komentujący film.

Obejrzyj trailer: 

2. Invictus (2009, reż. Clint Eastwood)

Inspirująca historia o tym, jak Nelson Mandela (Morgan Freeman) postanowił połączyć siły z kapitanem drużyny rugby RPA, Francois Pienaarem (Matt Damon), by zjednoczyć ich kraj. Nowo wybrany prezydent mobilizuje słabo rokującą drużynę rugby RPA podczas niezwykłego meczu na Mistrzostwach Świata w 1995 roku. Wierzy w ogólnoludzki wymiar sportu - ponad podziałami rasowymi i ekonomicznymi [opis dystrybutora].

Imponujący obraz przebaczenia i stworzenia jednego narodu ponad najtragiczniejszym w końcu XX wieku podziałem rasowym.

Obejrzyj trailer:

3. Bez mojej zgody (2009, reż. Nick Cassavetes)

Sara i Brian wiodą spokojne życie. Idylla zostaje jednak przerwana, gdy dociera do nich przerażająca informacja o chorobie córki. Aby ratować życie dziecka, para podejmuje trudną decyzję, która na zawsze zmieni ich życie.

Dylematy etyczno-moralne zmieniają ich relacje. Prawdziwy koszmar zaczyna się jednak, kiedy ich druga córka odkrywa prawdę dotyczącą jej poczęcia. [opis dystrybutora]

To niesamowita historia przebaczenia rodzicom, którzy potraktowali swoje dziecko instrumentalnie.

Obejrzyj trailer:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

3 niesamowite filmy o przebaczeniu [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.