Bromski rozpoczął zdjęcia do "Uwikłania"

Bromski rozpoczął zdjęcia do "Uwikłania"
Danuta Stenka i Maja Ostaszewska na planie "Uwikłania" (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)
PAP / apd

Reżyser Jacek Bromski rozpoczął w środę w Krakowie zdjęcia do "Uwikłania" - psychologicznego thrillera, opartego na powieści Zygmunta Miłoszewskiego pod tym samym tytułem.

Odtwórcami głównych ról są Maja Ostaszewska i Marek Bukowski. W filmie grają też m.in. Andrzej Seweryn, Krzysztof Globisz, Olgierd Łukaszewicz, Danuta Stenka, Dorota Segda i Piotr Adamczyk. Autorem zdjęć jest Marcin Koszałka, znany z sukcesów operatorskich przy realizacji takich filmów jak m.in. "Rewers", "Senność" czy "Pręgi".

DEON.PL POLECA
Reżyser podkreśla, że choć akcja powieści rozgrywa się w Warszawie, to on od początku myślał o Krakowie. "Chciałem zrobić film w Krakowie" - przyznaje. "Kraków ma swój urok i chciałbym, aby ten urok trochę specyficznie widziany przez operatora, krakusa Marcina Koszałkę, był bardzo widoczny, żeby Kraków był jednym z bohaterów" - powiedział PAP Bromski.

Reżyser - znany przede wszystkim jako autor komedii - wyjaśnił, dlaczego zdecydował się nakręcić thriller, w dodatku psychologiczny. "Mało się takich filmów robi, stąd też moja chęć zmierzenia się z tym tematem, który także i dla mnie jest nowy. Kiedyś zrobiłem kryminał, w 1986 r., ale to był kryminał akcji - 'Zabij mnie glino', a tutaj wszystko jest bardziej oparte na postaciach bohaterów, na psychologii, na bardziej intymnym, ale głębszym spojrzeniu" - powiedział Bromski.

Mimo psychologicznego tła, twórcy filmu zapowiadają wartką, pełną nieoczekiwanych zwrotów akcję, wyraziste postacie i oryginalną intrygę kryminalną z zaskakującym rozwiązaniem.

Po seansie psychoterapeutycznym w pałacu w Przegorzałach, w czasie którego pacjenci wcielali się w role swoich bliskich, jedna z uczestniczek znajduje martwego Henryka Telaka. W tej roli zgodził się wystąpić Krzysztof Globisz. Nie wiadomo, czy Telak padł ofiarą zabójcy, czy popełnił samobójstwo. Na miejscu zbrodni pojawiają się komisarz Smolar (Marek Bukowski) oraz prokurator Agata Szacka (Maja Ostaszewska). Zawikłane śledztwo prowadzi do odkrycia rodzinnych tajemnic i związków między bohaterami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bromski rozpoczął zdjęcia do "Uwikłania"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.