Film na weekend: "Gladiator"

Film na weekend: "Gladiator"
(fot. Materiały prasowe)
Mat. prasowe / youtube.com / pk

Rzymski generał Maximus w jednej chwili traci wpływy i rodzinę. Od tej pory - najpierw jako banita, później jako gladiator - będzie próbował pomścić śmierć żony i syna.

Tytuł: Gladiator

Reżyseria: Ridley Scott

Scenariusz: David Franzoni

Muzyka: Hans Zimmer, Lisa Gerrard

Gatunek:  Historyczny, Dramat

Produkcja: USA

Rok produkcji: 2000

Główne role: Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsen, Richard Harris

Rzymski generał Maximus, skazany na śmierć przez pretendenta do tronu imperium, cudem uchodzi z życiem z zastawionej na niego pułapki. Pojmany przez handlarza niewolników, poddany morderczemu treningowi, zostaje gladiatorem. Dzięki swym niezwykłym umiejętnościom powraca do Rzymu, na arenę Koloseum, gdzie szybko zyskuje szansę na zemstę.

"Gladiator" to nagrodzone Oscarami arcydzieło, epicka historyczna opowieść w niezwykle dramatyczny sposób przedstawiona przez Ridleya Scotta, jednego z najwybitniejszych reżyserów XX wieku. (Opis dystrybutora)

Gdy w roku 2000 "Gladiator" wchodził do kin, nikt nie spodziewał się, że film ten przejdzie do historii jako klasyka gatunku. Już sam rok premiery był "strzałem w dziesiątkę". Jak bowiem lepiej nawiązać do mijającego millenium, jeśli nie superprodukcją opowiadającą o czasach Imperium Rzymskiego?

Sam film bardzo szybko zdobył serca widzów na całym świecie, a tytułowy gladiator stał się postacią kojarzoną z silnym charakterem, wytrwałością i walką do samego końca.

Odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

***

Na >>>tych stronach<<< można legalnie i za darmo oglądać filmy. Jeśli nie znajdziesz tam naszej propozycji, skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google Play, iTunes lub Netflix. Nie popieramy piractwa!

Film na weekend:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Gladiator"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.