Już wkrótce nowy film Marka Koterskiego

PAP / apio

Nowy film twórcy „Dnia świra” i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, Marka Koterskiego, komedia „Baby są jakieś inne”, trafi do kin 9 września – poinformował dystrybutor, Kino Świat. W obsadzie znajdą się m.in. Robert Więckiewicz i Adam Woronowicz.

Film „Baby są jakieś inne” ma być „rozprawą ze stereotypowymi opiniami na temat ról kobiet i mężczyzn”. To, "poza kwestiami politycznymi i ekologią, najważniejszy obecnie temat na świecie" – uważa reżyser.

Główni bohaterowie, dwaj mężczyźni grani przez Więckiewicza i Woronowicza, których łączy ekscytująca nocna wyprawa, będą dyskutować o płci pięknej, wymieniając gorzkie niekiedy, lecz jednocześnie zaprawione humorem uwagi. Koterski - podają dystrybutorzy - postępował zgodnie z cytatem ze Stephena Kinga: „Kobiety… nie można żyć bez nich, nie można żyć z nimi”.

Jak zapowiada reżyser, bohaterowie komedii będą dokonywać „obrony przez atak” „To odgryzanie się mężczyzn, wyraźnie słabszych i przegranych – zagonionych pod ścianę, w narożnik, do kąta. Gadają na baby krytycznie, sarkastycznie, agresywnie, oskarżająco, żarliwie” – opisuje postawę bohaterów twórca filmu.

Jedną z ról w „Babach…” zagra syn reżysera, Michał Koterski.

DEON.PL POLECA

Komedia powstała w Studiu Filmowym Kadr. W materiałach zapowiadających film, w rubryce: autor scenariusza, widnieje nazwisko Adam Miauczyński. To pseudonim obrany przez Koterskiego, a zarazem nawiązanie do pamiętnego bohatera jego poprzednich filmów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Już wkrótce nowy film Marka Koterskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.