Ridley Scott rozpoczął zdjęcia do filmu “Exodus"

Ridley Scott rozpoczął zdjęcia do filmu “Exodus"
Kręcenie filmu rozpoczęto 22 października w prowincji Almeria na południu Hiszpanii. Odtwórca głównej roli, 39-letni Christian Bale oraz kilkunastu statystów uczestniczyło w nagraniu pierwszych scen na pustyni Tabernas (fot. EPA/Carlos Barba)
KAI / drr

Hollywoodzki reżyser Ridley Scott przygotowuje film o tematyce biblijnej zatytułowany "Exodus". Kręcenie filmu rozpoczęto 22 października w prowincji Almeria na południu Hiszpanii. Odtwórca głównej roli, 39-letni Christian Bale oraz kilkunastu statystów uczestniczyło w nagraniu pierwszych scen na pustyni Tabernas.

W swojej biblijnej megaprodukcji Scott powierzył Christianowi Bale rolę Mojżesza. Jak poinformowały media hiszpańskie, głównym tematem "Exodusu" nie będzie filmowa opowieść o tym, jak Mojżesz wyprowadzał Izraelitów z Egiptu, lecz stosunki między Mojżeszem i jego przybranym bratem Ramzesem II.

DEON.PL POLECAObok Christiana Bale, byłego odtwórcy Batmana i laureata Oscara, wystąpią inne gwiazdy Hollywoodu, jak Sigourney Weaver, Ben Kingsley, Joel Edgerton i John Turturro. Hiszpańska prowincja Almeria cieszy się z “najazdu gwiazd", ale chyba bardziej z tego, że na potrzeby filmu zorganizuje trzy tysiące statystów, a jest to region, w którym panuje wielkie bezrobocie.

Scott, reżyser takich kasowych filmów, jak "Blade Runner", "Obcy: Ósmy pasażer Nostromo", "Łowca androidów", "Thelma i Louise" czy "Gladiator", a ostatnio "Prometeusz", będzie pracował w Hiszpanii ze swoją ekipą filmową przez najbliższe dwa miesiące. W tym samym czasie kręcone będą zdjęcia w Anglii, Maroku i na Fuerteventura. Na tej należącej do Hiszpanii wyspie Kanaryjskiej mają być kręcone sceny pokazujące przejście Mojżesza przez Morze Czerwone.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ridley Scott rozpoczął zdjęcia do filmu “Exodus"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.