Weekendowy przegląd filmowy

Weekendowy przegląd filmowy
Kadr z filmu "Passione"
drr

7 premier, ale gdy przychodzi co do czego... To zaczynamy od muzycznej, quasi-dokumentalnej podróży po Neapolu, a co...

Niemniej, po obejrzeniu "Passione" człowiek ma ochotę od razu do Neapolu pojechać, nie zważając nawet na to, że miasto ma i inne, znacznie gorsze oblicze - choćby takie, które pokazał film i książka "Gomorra".

Zła kobieta

"Zła kobieta" to ociekająca cynicznym, czasami wulgarnym dowcipem komedia, która za nic ma polityczną poprawność. To także bezkompromisowa satyra na współczesne społeczeństwo, które ceni dwie rzeczy: pieniądze i pozory. Film sprawnie zrealizowany, z dobrze dobraną obsadą i pełen ciętych i ostrych dialogów.

"Flamenco, flamenco" - drugi film Carlosa Saury poświęcony flamenco z nową generacją artystów, którą filmuje trzykrotny zdobywca Oscara - Vittorio Storaro. Tym razem Vittorio bawi się reprodukcjami malarstwa hiszpańskiego, które stanowią niepowtarzalną scenografię filmu.

"Flamenco, Flamenco" to artystowska wizja muzyki, tańca i malarstwa. Przepięknie sfilmowana i wizualnie dopracowana. Szkoda, że dość sztuczna i przytłaczająca, a przez to w wielu miejscach nudna.

Bez wątpienia jednak dla miłośników hiszpańskiej sztuki i kultury oraz pasjonatów flamenco prawdziwa gratka.

Taxi A

Słaby i rwący się scenariusz, idiotyczne dialogi i sterta wyświechtanych truizmów - tyle w skrócie. W skrócie, bo nie ma o czym więcej pisać. Żal tylko Mariana Dziędziela, który naprawdę wspiął się na wyżyny aktorskiego rzemiosła, by z twarzą wyjść z tego kuriozum. Co ciekawe film powstał juz w 2007 roku, teraz pewnie trafia do kina w związku z rosnącą popularnością Mariana Dziędziela. Swoją drugą, szukaliśmy, szukaliśmy, ale żadnego trailera nie znaleźliśmy.

Oszukać przeznaczenie 5 3D

Piąty film z serii, podobny do pozostałych jak dwie krople… krwi, chciałoby się powiedzieć. Oglądacze horrorów i fani tej serii nie powinni być zawiedzeni. W końcu idzie się do kina po odrobinę strachu, a nie po odpowiedź na pytania o sens życia.

Magiczna podróż do Afryki

Twórcy zapewniają, że ich film łączy "zjawiskowej urody ujęcia afrykańskiej przyrody, najnowocześniejszą animacją komputerową i przełomowe efekty wizualne". Problem jednak w tym, że tak ma się to do rzeczywistości, jak i cała fabuła. Dzieci pewnie to z jako takim zainteresowaniem obejrzą, dorośli będą ziewać z nudy i przecierać oczy ze zdziwienia.

Sen o Afryce

Film nagrodzonego w Berlinie za reżyserię Ulricha Koehlera byłby naprawdę interesujący, gdyby nie jego zdolność odwoływania się do kontrastów i powszechnych symboli, które prowadzą do prostej konkluzji: afrykański smutny sen będzie trwać nadal. Czytelne to, ale nie zaskakujące.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Weekendowy przegląd filmowy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.